20 C
Adana
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Ekim 2022 Olağan Meclis Toplantımız Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi:

Ekim Ayı Olağan Meclis toplantımız Meclis Başkanımız Osman Bağış’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantımızda konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, “Önümüzdeki 4 yıl içerisinde Allah ömür verirse güzel hizmetlere imza atacağız. Birlik beraberlik içerisinde yeni hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

BAĞIŞ, “TARIMSAL ÜRETİMDE SAĞLANAN KATMA DEĞER 12 MİLYAR TL’DİR”

Meclis Başkanımız Osman Bağış açtığı meclis oturumunda Adana’nın toplam 1.403,00 hektar yüzölçümünün yüzde 38’inin tarım alanı, yüzde 41’inin orman, yüzde 4’ünün çayır, mera alanı, yüzde 17’sinin iskan su yüzeyi ve sanayi alanı olduğunu hatırlatarak “Çukurova toprakları tarımsal üretim potansiyeli bakımından Türkiye’de ilk sıraları almaktadır” dedi.

Meclis Başkanımız Bağış, “Adana’da 539.000 hektar tarım alanı bulunmaktadır. Yüzde 79’u tarla arazisi, yüzde 14’ü meyve alanı, yüzde 7’si ise sebze arazisidir. Tarım alanlarının yüzde 73’ü baraj gölleri sulama sistemleri ve nehirler sayesinde sulanabilen tarım arazileridir. Tarımsal üretimde sağlanan katma değer 12 milyar TL’dir. Adana’da üretilen tarımsal ve tarıma dayalı sanayi ürünlerinin ihracat değeri 959 milyon dolar olup, ilimiz toplam ihracatının yüzde 39’unu oluşturmaktadır” diye konuştu.

BAŞKAN BİLGİÇ, “YENİLİKLERE DEVAM EDECEĞİZ”

Seçimler sonrasında gerçekleştirdikleri olağan meclis toplantısında tüm meclis üyeleri ve diğer organlarda görev alanları tebrik ederek başarı dileyen Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç ise yaptığı aylık değerlendirmede “Önümüzdeki 4 yıllık süreçte birlik beraberlik içerisinde yeni hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Adana’yı en üst noktaya çıkaracak güzel hizmetler ve yeni projeler ortaya koyacağız. Yeniliklerimiz devam edecek” dedi.

ADANAMIZDAN MİNNACIK BİR PARÇA DAHİ VEREMEYİZ

‘Osmaniye İli Büyükşehir yapılacak. Ceyhan ve Yumurtalık oraya bağlanacak’ sözlerinin gerçekleri yansıtmadığını ifade eden Başkan Bilgiç, “Olmayacak söylemlerde bulunulmamalı. Konuşulması bile gereksizdir. Dedikodudan ibarettir. Lütfen kimse gereksiz söylemlerde bulunmasın. Ceyhan Enerji Üssü olacak bir ilçemiz. Adana’mızdan minnacık bir parça dahi verilmeyeceği inancındayız. Başka yerlere bağlanmasına asla müsaade edilmez. Adana’nın gündemi nasıl daha gelişerek büyürüz, ilerleriz olmalıdır.”

TARIM FUARI’NA KATILIMINIZI BEKLİYORUZ

1 Kasım’da açılacak Adana Uluslararası Tarım Fuarı’na Tarım Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin de katılacağını belirten Başkan Bilgiç, “Adana fuarlar, festivaller şehri olma yolunda hızlıca ilerliyor. Yakın zamanda Mobilya Fuarı ile Lezzet Festivalimizi yoğun katılımla gerçekleştirdik. Gelenler çok mutlu ayrıldı. Kent katma değer kazandı. Bu başarıyı Tarım Fuarımız ile devam ettireceğiz. Çünkü Tarımın Başkenti olan ilimizde bu ayrı bir öneme sahip. Fuar alanında ilimiz oda – borsalarını temsilen Adana Ticaret Borsamızın da standı olacak. Tarım paydaşlarımızın tamamını bu fuara katılmaya, standımızı ziyaret etmeye davet ediyoruz. Fuarlara, festivallere katılım oranı kenti güçlendirir. Ticareti ve iç turizmi canlandırır. Dünya Bankası yetkilileri ile bir araya gelerek yaptığımız görüşmede Dünya Bankası tarafından ülkemizdeki yapılacak yatırım kalemlerine sağlanacak finansman destekleri konusunda bilgi aldık. Adana’mız için Kapalı Devre Sulama Sistemi içinde destek talebinde bulunduk. Konunun takipçisi olacağız, olumlu sonuçlanması için gerekli çaba ve gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Meclis gündem maddelerine geçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et