9 C
Adana
Cuma, Aralık 3, 2021

YILLARA GÖRE MECLİS BAŞKANLARIMIZ

1. HAYDAR EMİROĞLU

DÖNEMİ: 19.02.1944 - 15.06.1946

2. İBRAHİM KUTLUTAN

DÖNEMİ: 05.06.1946 - 18.03.1947

3. HASAN ATIL

DÖNEMİ: 18.03.1947 - 13.10.1951

4. İRFAN ÜLKÜ

DÖNEMİ: 13.10.1951 - 11.09.1952

5. FEVZİ ALPTEKİN

DÖNEMİ: 11.09.1952 - 30.04.1953

6. AHMET HİDAYETOĞLU

DÖNEMİ: 30.04.1953 - 01.12.1959

7. EKREM ÖZSÜT

DÖNEMİ: 19.06.1960 - 24.04.1961

8. ESAT ÖZBİLEN

DÖNEMİ: 25.04.1961 - 22.11.1963

9. MÜKERREM GÜLER

DÖNEMİ: 22.11.1963 - 13.12.1963

10. KEMAL PAKYÜREK

DÖNEMİ: 02.01.1964 - 30.11.1964

11. MAHMUT KARABUCAK

DÖNEMİ: 30.11.1964 - 06.07.1966

12. SUPHİ RAMAZANOĞLU

DÖNEMİ: 06.07.1966 - 17.11.1966

13. ŞEVKET SABANCI

DÖNEMİ: 28.11.1966 - 25.11.1969

14. BASRİ KARABUCAK

DÖNEMİ: 25.11.1969 - 06.11.1972

15. MAHMUT KARABUCAK

DÖNEMİ: 01.12.1972 - 30.11.1973

16. SAİT İPEKBAYRAK

DÖNEMİ: 30.11.1973 - 03.02.1984

17. FEYZULLAH SARISOY

DÖNEMİ: 03.02.1984 - 20.10.1993

18. FETHİ COŞKUNTUNCEL

DÖNEMİ: 20.10.1993 - 28.11.1995

19. MANSUR AYHAN

DÖNEMİ: 28.11.1995 - 20.11.1997

20. MUHAMMET ÇALIŞKAN

DÖNEMİ: 20.11.1997 - 06.01.2009

21. ŞAHİN BİLGİÇ

DÖNEMİ: 06.01.2009 - 31.03.2015

22. SABAHATTİN YUMUŞAK

DÖNEMİ: 31.03.2015 - 10.04.2018

23. OSMAN BAĞIŞ

DÖNEMİ: 10.04.2018 -