23 C
Adana
Salı, Ekim 3, 2023

İŞTİRAKLER VE BAĞLI ORTAKLIKLAR

ADANA TİCARET BORSASI ARACILIK HİZMETLERİ A.Ş.

12.06.2014 tarihinde kurulan Adana Ticaret Borsası Aracılık Hizmetleri Anonim Şirketi, Ticaret Borsalarında işlem gören ürünlerin alım satımında; münhasıran Borsa Ajanlığı; alıcı ve satıcı firmaları bir araya getirmek, onların çıkarlarını gözetmek, mesleki bilgi ve deneyimlerine dayanarak piyasanın durumu hakkında en doğru bilgileri aktarmak ve piyasanın oluşumuna katkı sağlamayı amaç edinmiştir. Ayrıca 28843 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ticaret Borsalarında Alım Satım Yapan Aracılar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Ticaret Borsalarında ve Ticaret Borsalarında kurulacak elektronik platformlarda münhasıran Elektronik Ürün Senedi alım-satımına aracılık eder.

Adana Ticaret Borsası Aracılık Hizmetleri A.Ş. Borsamızda kurulan elektronik platformda 2.000 üyeye ve 14 lisanslı depoya hizmet vermiştir.

Adres: İncirlik Cumhuriyet mah. İncirlik blv. No:442 Yüreğir/Adana

ATB ÇUKUROVA TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş.

Adana Ticaret Borsamız, Ticaret Borsası Kompleksi’nde yer alan 40 bin ton lisans kapasitesine sahip olan lisanslı depolarında, mısır ve buğday depolayarak hem üyelerine hem de bölge çiftçisine katkı sağlamaktadır. ATB Çukurova Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. (LİDAŞ) 17.05.2017 tarihinde kurulmuş olup 2018 yılı Mayıs ayından itibaren mısır ve buğday depolamaktadır.

Adres: İncirlik Cumhuriyet mah. İncirlik blv. No:442 Yüreğir/Adana