22 C
Adana
Cumartesi, Nisan 20, 2024

TMO Hububat Satışlarına Devam Ediyor

Yayın Tarihi:

Sayın Üyemiz,

TMO stoklarında yer alan hububat (ekmeklik buğday, arpa, çavdar, tritikale ve yulaf) kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın serbest olarak peşin bedel mukabili, makarnalık buğday ve mısır ise kullanıcısına peşin bedel mukabili serbest olarak 04 Mart 2024 tarihinden itibaren satışa açılmıştır.

Makarnalık buğday kullanıcısına (makarna, şehriye, bulgur ve irmik fabrikalarına), mısır kullanıcısına [kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapanlara (beyaz et, yumurta) ve yem fabrikalarına] peşin bedel mukabili serbest olarak satılacaktır.

Hububat satışlarımıza başvurular; ELÜS stokları için TMO Elektronik Satış Platformu (ESP) üzerinden, TMO depolarında bulunan stoklar için stokun bulunduğu TMO Başmüdürlüklerine elden gerçekleştirilecektir.

Bu nedenle ELÜS stoklarına başvuru yapacakların hem TMO Elektronik Satış Platformuna (ESP), hem de TÜRİB’ e (Türkiye Ürün İhtisas Borsası) üye olması gerekmektedir. Satış Platformu üzerinden satışı yapılacak ELÜS stokları mart ayında platform üzerinden alınacak talepler doğrultusunda dağıtılacaktır. Satışa açılan tüm ürünler için son para yatırma, son teslim ve Elüsler için takas tarihleri aşağıda belirtilmiştir.

ELÜS Hububat Stokları (Başvuru Satış Platformu)
ELÜS Stokları İçin Platform Talep Toplama Tarihi : 04 – 11 Mart 2024
TÜRİB Takas Son İşlem Tarihi : 22 Mart 2024 (dahil)


TMO Deposunda Stoklu Hububat (Başvuru Başmüdürlüklere)

Son Para Yatırma Tarihi
Ürün Son Teslim Tarihi
: 22 Mart 2024 (dahil)
: 29 Mart 2024 (dahil)

TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden dağıtımı yapılacak ELÜS’ler takas için TÜRİB’ e gönderilecektir. ELÜS satışlarında ürün tutarı TÜRİB üzerinden tahsislerin gerçekleştiği anda yatırım hesabında eksiksiz olarak mevcut olması gerekmektedir.

TMO depolarındaki stoklar için gelen talepler bekletilmeden parasını yatıran ve aracını gönderen talep sahiplerine teslim edilecektir. Ofis hesaplarına alıcılar tarafından yatırılan ürün bedeli avans niteliğinde olup yatırılan parayı karşılayacak miktarda veya istenilen ürün kodunda emtia bulunmaması Kuruluşumuz tarafından taahhüt zorunluluğu doğurmayacaktır. Yatırılan ürün bedeli siparişin kabulü anlamı taşımayacaktır.

Satışlardan istifade etmek isteyenler miktar limiti olmaksızın başvuru yapabilecektir. Peşin satışlarda alıcılardan peşin satış sistemi uygulama esasları ile ilgili ıslak imzalı belge alınacaktır.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

ADANA TİCARET BORSASI

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et