12 C
Adana
Pazartesi, Aralık 4, 2023

Türk Kızılayı’ndan Ticaret Borsamıza ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Yayın Tarihi:

Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, Kızılay Adana İl Başkanı Ahmet Çolak, Yüreğir Şube Başkanı Asım Gül, Çukurova Şube Başkanı Yıldıray Özbek ve Sarıçam Şube Başkanı Can Numan Yılmaz ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç ve Meclis Başkanımız Osman Bağış’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundular. Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, “Kızılayımız sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında küresel vicdanın sesidir” dedi.

SAYGILI, “YARA NEREDEYSE MERHEM OLMA KONUSUNDA ÇOK HASSASSINIZ”

Tarımın başkenti olarak bilinen Adana’da ekibiyle birlikte güven tazeleyerek yeniden seçilen Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç ve Meclis Başkanımız Osman Bağış’ı tebrik eden Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, “Yeniden ‘Bismillah’ diyerek, yönetime tekrar devam ediyorsunuz. İnşallah ülkemize, kentimize ve kurumunuza hayırlar getirmesini diliyoruz. Her zaman afetlerde ve krizlerde sizleri hep yanı başımızda bulduk. Kızılay’ın çağrısına hemen kulak verir, duyarlı davranırsınız. Yara neredeyse merhem olma konusunda çok hassassınız. Kurumsal bağışçımız olarak hep yanımızda oldunuz. Hem şahsım hem genel merkezim hem de Adana Şubemiz adına tüm destekleriniz için çok teşekkür ederiz.” dedi.

BİLGİÇ, “KIZILAY DOSTUYUZ”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sabahattin Yumuşak ile Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk’ün de hazır bulunduğu ziyarette Türk Kızılayı’nın 1868’den bugüne, Türkiye ve dünyanın dört bir yanında mazlumlara umut olduğunu ifade eden Başkanımız Şahin Bilgiç, “Öncelikle Türk Kızılay’ımızın “Kızılay Haftası” kutlu olsun. Adana Ticaret Borsamız Adana’daki sivil toplum örgütlerinin güveni ve desteği ile güzel hizmetleri yapıyoruz. Sizlerin de bizlere verdiği güçle hizmetlerimizi yılmadan sürdüreceğiz. Türk Kızılayı hepimizin. Kızılayımız sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında küresel vicdanın sesidir. ATB olarak üyelerimizle birlikte elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Çünkü yaşanan doğal afetlerde sahada hep kızılay vardı. Kızılayımız toplumsal dayanışmayı sağladığı gibi sosyal refahın gelişmesine de katkıda bulunuyor, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı anında ulaştırıyor, ilk yardım eğitimleri veriyor. Hastalarımıza kan tedarik ederek can kurtarıyor. Bizler Adana Ticaret Borsası yöneticileri olarak Kızılay dostuyuz. Bu vesileyle buradan tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Sizler de Kızılay dostu olun, kan verin. Bana lazım olmaz demeyin. Size lazım olmazsa bir yakınınıza, sevdiğinize mutlaka lazım olur. Kan verebilecek durumda olan her bireyi kan vermeye davet ediyorum.” diye konuştu.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, verdikleri destekleri ve günün anısına Başkan Bilgiç’e kırk yıl daha hatırlanmak için kahve fincanı takımı hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et

INSTAGRAM

Error decoding the Instagram API json