21 C
Adana
Çarşamba, Şubat 28, 2024

Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Sezai Uçarmak’tan Borsamıza Ziyaret

Yayın Tarihi:

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Sezai Uçarmak Ticaret Borsamızın misafiri oldu. Ziyaret sırasında Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şahin Bilgiç, Meclis Başkanımız Sn. Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Hamit Tezcan ve Sn. Şahin Güneşer ve Genel Sekreterimiz Sn. T. Gökhan Öztürk hazır bulundular. Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak’a Elektronik Alım-Satım Salonumuzu gezdirerek Ticaret Borsamızın faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

UÇARMAK, “İNSANLAR ÖZÜNÜ KAYBETMEDEN ÜRETMEYE DEVAM ETMELİDİR”

Ticaret Borsası Kompleksimizi gezerek incelemede bulunan T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, yaptığı konuşmada “Çok modern bir tesis yapmışsınız. Çukurova toprağının bereketli olduğunu herkes bilir. Karadeniz tabiriyle bu topraklara adamı eksen yeşerir. Günümüzde İklim değişikliği, Covid 19 salgını, son olarak Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte dünyada ve ülkemizde tarımın, tohumun, üretim ve üreticinin ne kadar önemli hale geldiği çok daha iyi görülmüştür. Küresel gıda krizinin yaşanabileceği endişesi ve arz korkusu dünya genelinde gıda fiyatlarında ciddi artışa neden olmuştur.  Ülkeler açısından tarım ve toprak artık çok daha önemli ve stratejik bir hale geldi. Bir değişim yaşandı. Ama insanlar özünü kaybetmeden gerek tarımda gerekse sanayide üretmeye devam etmelidir. Biz Ticaret Bakanlığı olarak köprü olmaya, destek olmaya hazırız” dedi.

BİLGİÇ, “SİSTEMDEKİ AKSAKLIKLAR EN AZA İNDİRİLMELİDİR”

Meclis Başkanımız Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hamit Tezcan ve Şahin Güneşer ile Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk’ün eşlik ettiği ziyarette Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak’ı Adana Ticaret Borsasında misafir etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Bakan yardımcısı Uçarmak’a borsanın faaliyetleri ve işleyişi hakkında bilgi verdi.

Başkan Bilgiç, “Lisanslı Depoculuk ve Türkiye Ürün İhtisas Borsacılığı ülke ve Türk tarımı için son yılların en önemli gelişmelerinden biridir. Bu sistemi sürdürülebilir halde geliştirmek için gayret içerisindeyiz. Sistemdeki aksaklıkların en aza indirerek daha verimli hale getirebilmek için desteğinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz’in de bulunduğu ziyarette ATB Yöneticilerinden gelen istek ve talepleri dinleyen Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adnan Benli, istişaresi edilen konularla ilgili bakanlığın üzerine düşen, yapması gereken iyileştirmeler için gayret edeceklerini belirttiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et