21 C
Adana
Perşembe, Mart 23, 2023

Kurt ve Güner’den Ticaret Borsamıza “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Yayın Tarihi:

Adana Denetim Daire Başkanı Serkan Kurt ve Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Yaptıkları Olağan Seçimleri sonrası görevlerini sürdüren Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç ve yönetimimizi ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulundular.

SERKAN KURT, “AKTİF VE ÖNCÜ BİR DENETİM BİRİMİ OLARAK ÇALIŞIYORUZ”

Yakın zamanda Adana Denetim Daire Başkanı olarak atandığını ifade eden Başkan Serkan Kurt, ziyarette yaptığı konuşmada “Hem sizlerle tanışmak hem de yeni görevinizi hayırlayıp, başarı dileğinde bulunmak için buradayız. Bizler mükellef haklarını gözeten adil, objektif, mesleki ve etik değerleri yüksek, maliye politikasına katkı veren aktif ve öncü bir denetim birimi olarak etkin bir çalışma anlayışı ile görev yapmaktayız. Hızlı ve nitelikli hizmet sunmaya özen gösteriyoruz. Vergi kayıp ve kaçağına neden olan kayıt dışı ekonomiyi en aza indirmek için yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Gerek hızlı ve nitelikli hizmet sunmada gerekse kayıt dışı ile mücadelede sizlerin desteği çok önemli. Bu anlamda her zaman sizlerle işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

ÜMİT GÜNER, “HER MÜKELLEF BİZİM İÇİN ÖZEL VE ÖNEMLİDİR”

Devletin sunduğu her türlü vergisel avantajı mükelleflere doğru ve hızlı şekilde ulaştırmaya özen gösterdiklerini ifade eden Adana Vergi Dairesi Başkanı Güner, “Öncelikle ben de yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum. Göreve geldiğim günden itibaren sizlerle kurumlar arası iş birliğini daima üst düzeyde tuttuk. Bu sayede Mükelleflerimize ulaşarak, onların sorun ve beklentilerini öğrenip, ivedilikle çözüme kavuşturabiliyoruz.  Ekonomik faaliyetlerden elde edilen gelir ve kazancın, doğru vergilendirmeyle kamu ekonomisine kazandırılması konusunda üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için yoğun çaba gösteriyoruz. Haksız rekabeti önleyebilmek için her vatandaşın vergisini düzenli ödemesi gerekiyor. Sizler ve üyeleriniz bu konuda oldukça duyarlısınız. Ayrıca Kayıt dışı ile mücadele ve verginin tabana yayılmasında en önemli unsurlardan biri de sivil toplum kuruluşları ile diyalog ve sağlıklı iletişimden geçtiğinin bilincindeyiz.  Her mükellefimiz her vatandaşımız bizim için özel ve önemlidir. Bu güne kadar tüm çalışanlarımızla birlikte vatandaşlarımıza en iyi hizmeti, hızlı, etkin, çözüm odaklı ve güler yüzle sunmaya çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyoruz.”  diye konuştu.

ŞAHİN BİLGİÇ, “BİZLER VERGİNİN KUTSALLIĞINA İNANAN İŞ İNSANLARIYIZ”

Meclis Başkanımız Osman Bağış, YK Başkan Yardımcımız Sabahattin Yumuşak, YK Üyemiz Hamit Tezcan ve Şahin Güneşer ile Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk’ün de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyoruz. Sizler bizim en önemli paydaşlarımızdansınız. Bu güne kadar birçok proje ve faaliyette beraber hareket ettik. Bu beraberlikten son derece memnunuz. İş insanları olarak verginin kutsallığına inanan kişileriz. Yaşamın ve yatırımların temelinde vergi vardır. Devletimizin vatandaşlarımıza hizmetleri en iyi şekilde sunabilmesi için herkesin vergisini gelir düzeyine göre uygun şekilde ödemesi gerekir. Buradan tüm mükelleflere seslenmek istiyorum; vergilerimizi süresi içerisinde yatıralım ki devletimizin eli güçlensin.” şeklinde konuşan Başkan Bilgiç, Adana Ticaret Borsasının faaliyetleri hakkında kısa bilgi aktardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,714TakipçilerTakip Et