12 C
Adana
Pazartesi, Aralık 4, 2023

Bilgiç: “İz Bırakacak İşler Yapın”

Yayın Tarihi:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Adana Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mert Taşar ve YK Üyeleri, Başkanımız Şahin Bilgiç ve yönetimimizi ziyaret ederek Borsamızın işleyişi ve kent ekonomisi üzerine istişarede bulundular.

TAŞAR, “‘2024 G3 GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”

TOBB Adana Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mertcan Yücel, YK Üyeleri Rıdvan Aslan, Ertuğrul Öztep, Yusuf Dizman ve Berkay Kızıldağ ile birlikte Borsamızı ziyaret eden Başkan Mert Taşar, yaptığı açıklamada “Adana Ticaret Borsası bizim evimiz. Nazik misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederiz. Gelecekteki planlamamızı yapabilmek ve güzel projeleri hayata geçirebilmek için tecrübelerinizden yararlanmaya geldik. Adana’da geçmişten bu güne var olan girişimcilik ruhunun artırılması amacındayız. Başta sizler olmak üzere yaşadığımız kentin dinamikleri ve yerel yönetimleriyle koordineli ve uyum içerisinde çalışarak katma değer yaratmak istiyoruz. Sanayi ve tarım kültürü, girişimcilik ruhu ve genç nesillerin iş dünyasındaki etkinliğiyle öne çıkan Adana’nın Türkiye’nin en büyük 2024 G3 Girişimcilik Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu zirveye katılacak olanlara elimizden geldiğince Adana kültürünü, Adana’nın misafirperverliğini yaşatarak evlerine güzel hatıralarla yollama derdindeyiz. Ekip arkadaşlarımızla beraber gençlik heyecanımızı kentimize yansıtmak için yoğun çabamız olacak. Adana’nın girişimcilerini geliştirirken Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak ilk işlerimizin arasındadır” diye konuştu.

BİLGİÇ, “GENÇ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Meclis Başkanımız Osman Bağış, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sabahattin Yumuşak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hamit Tezcan ve Şahin Güneşer ile Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette girişimciliğin çok önemli olduğunu, kadın ve genç girişimciliğin sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada hep öne çıkan trendlerden olduğunu söyleyen Başkanımız Şahin Bilgiç, “Bu açıdan sizler hem rol model, hem arkanızdan gelenlere örnek olacak, iz bırakacak işler yapmalısınız. Bu dört yıllık sürede ayağı yere basan projeler üretmelisiniz. İyi olacağına inandığınız işleri sonuna kadar götürmelisiniz. Biz meclisimiz, yönetimimiz ve çalışanlarımızla birlikte üreterek borsamızı bugünün örnek borsası haline getirdik. Daha iyisi olabilmek için mücadelemize devam ediyoruz. Ülkemizin genç girişimcilere ihtiyacı var. Üretiminde, tarımda, sanayide, ticarette genç girişimcileri daha fazla görmek istiyoruz. Ben inanıyorum ki sizin gibi genç, yorulmamış beyinler ortaya yeni fikirler, düşünceler koyabilirsiniz. Sizler şimdi girişimci olarak anılıyorsunuz ama geleceğin iş insanları olarak yerinizi alacaksınız. Adana ve iş hayatının daha iyi yerlere gelmesinde, şekillenmesinde siz gençlerin emeği, çabası olmazsa olmazlardandır. Biz de Adana Ticaret Borsası Yöneticileri olarak sizlerin başarılı olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hepinize hayırlı olsun. Burada olmayan arkadaşlarınıza selamlarımızı iletirsiniz. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Elektronik Alım Satım Salonumuz ve laboratuvarlarımız gezildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et

INSTAGRAM

Error decoding the Instagram API json