24 C
Adana
Pazar, Nisan 21, 2024

Adana Vergi Dairesi’nden Ticaret Borsamıza Ziyaret

Yayın Tarihi:

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner “Vergi Haftası” kutlamaları kapsamında Grup Müdürleri Recep Yavuz, Ömer Kılıç ve Mükellef Hizmetleri Müdürü Taner Canbolat ile birlikte Ticaret Borsamızı ziyaret etti.

ÜMİT GÜNER, “HİZMET KALİTEMİZİ YÜKSELTME VE GELİŞTİRME ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

Amaçlarının toplumda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlere benimsetilmesi ile vergiye gönüllü uyumun arttırılması için yoğun çalıştıklarını söyleyen Ümit Güner, “Her yıl Şubat ayının son haftasını “Vergi Haftası” olarak kutluyoruz. Bu kapsamda kamu kurumlarımızı, oda ve borsa yöneticilerimizi hem de okullarımızı ziyaret ediyoruz. Mükelleflerimizle bir araya gelerek vergi konusunda önerilerini alırken varsa sorunlarını dinleyip, çözüm üretiyoruz. Bir taraftan ekonomik faaliyetlerden elde edilen gelir ve kazancın kamu ekonomisine kazandırılması konusunda üzerimize düşen sorumluluğu adil ve tarafsız bir şekilde yerine getirirken; diğer taraftan tüm çalışmalarımızı hızlı, etkin, çözüm odaklı yaklaşım çerçevesinde kaliteli ve güler yüzlü hizmet sunumu anlayışıyla yapmaktayız. Ayrıca teknolojik imkanları da etkin kullanarak hizmet kalitemizi ve kurum kültürümüzü her geçen gün yükseltme ve geliştirme çabası içerisindeyiz.” dedi.

ŞAHİN BİLGİÇ, “YAŞAMIN VE YATIRIMLARIN TEMELİNDE VERGİ VARDIR”

Meclis Başkanımız Osman Bağış, YK Başkan Yardımcımız Sabahattin Yumuşak, YK Sayman Üyemiz Hamit Tezcan ve Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette borsanın kuruluş tarihi ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, “Sizleri borsamızda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Vergi Haftası ülkemize, milletimize ve Adana’mıza hayırlı olsun. Bu tür çalışmaları farkındalık yaratma açısından çok önemli buluyorum. Yaşamın ve yatırımların temelinde vergi vardır. Vergi olmazsa şehirlerin, ülkelerin gelişmesi mümkün değildir. Bir devletin gücü ve kalkınmışlığı vatandaşlarına sunmuş olduğu eğitim, sağlık, ulaşım, altyapı, güvenlik gibi hizmetlerle ölçülür. Devletimizin vatandaşlarımıza bu hizmetleri en iyi şekilde sunabilmesi için herkesin vergisini gelir düzeyine uygun şekilde ödemesi gerekir. Bu yüzden vergi vermeyi kutsal bir görev olarak düşünüyorum. Bu özverili çalışmalarınızda gösterdiğiniz gayretler ve yakın ilgiden dolayı şahsınızda tüm çalışanlarınızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından günün anlamına ilişkin kokartlar yakalara takıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et