29 C
Adana
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması (KEOA) Bilgilendirme Semineri

Yayın Tarihi:

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı’nın 01.06.2023 tarihli yazısında, Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasında Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması ve Anlaşmada Değişiklik Yapılmasına Dair Notaların Onaylanması Hakkında Kararın (Karar Sayısı:7180) 27 Nisan 2023 Tarihli ve 32173 sayılı (1. Mükerrer) Resmi Gazete’de yayımlandığı ve Türkiye tarafından Anlaşma iç onay sürecinin tamamlanıp, Anlaşma’nın yürürlüğe girmesi için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafının iç onay sürecini tamamlamasının beklendiği bildirilmektedir.

Bu bağlamda, BAE ile ticari ilişkisi olan firma ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak 23 Haziran 2023 tarihinde Türkiye-BAE Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması hakkında bir çevrimiçi bilgilendirme seminerinin düzenlenmesinin yararlı olacağı değerlendirilmiştir. Çevrimiçi toplantıya ilişkin toplantı saati ve bağlantısı bilahare iletilecektir.

Katılımcıların ekteki listeyi doldurarak 19 Haziran 2023 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’na (E-posta: eren.ozturk@tobb.org.tr) iletmesi gerekmektedir.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

ADANA TİCARET BORSASI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et