31 C
Adana
Cumartesi, Haziran 22, 2024

Tek Pazar Programı – “Genç Girişimciler için Erasmus” Teklif Çağrısı Proje Yazma Çalıştayı

Yayın Tarihi:

Değerli Üyemiz,

T.C. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından iletilen yazıda, Başkanlık tarafından ulusal koordinasyonu yürütülen “İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği (COSME) Programı”nın yerini, Tek Pazar Programı (TPP) – COSME Bileşeni aldığı, Tek Pazar Programı COSME Bileşeni Ulusal Katılım Anlaşması 31 Mart 2023 tarihinde Brüksel’de imzalanmış olup, 12 Mayıs 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği  ve Başkanlığın Tek Pazar Programına ilişkin ulusal koordinatör kuruluş olarak yetkilendirildiği bildirilmiştir.

Yazıda, Ülkemizin TPP COSME Programından etkin ve verimli bir şekilde yararlanabilmesi ve sağlanacak faydanın en üst düzeye çıkarılmasını teminen; Başkanlık tarafından Program konusunda farkındalık oluşturma ve bilgilendirme çalışmaları yürütülmekte olup, çağrılar duyurulmakta, eğitim ve teknik destek hizmetleri sunulduğu bildirilmiştir.

Yazıda devamla, Program kapsamındaki ulusal yükümlülüklerimizin desteklenmesi amacıyla, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) Rekabetçi Sektörler Programı altında KOSGEB tarafından tasarlanan ve geliştirilen, “COSME Türkiye Teknik Destek Projesi” yürütülmekte olduğu, Proje kapsamında, 30 Mayıs 2024 tarihinde “Genç Girişimciler için Erasmus Çağrısı – Erasmus for Young Entrepreneurs – junior call (SMP-COSME-2024-EYEJR)” proje teklif çağrısına yönelik ekli gündem çerçevesinde proje yazma çalıştayı düzenleneceği bildirilmiştir.

Ayrıca yazıda söz konusu çalıştay, 14-15 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen çağrı eğitiminin devamı niteliğinde olup, online olarak gerçekleşeceği bilgisi iletilmiştir. Çalıştaya kayıt yaptırmak için https://forms.gle/h59dVRWGSR3yE95d8 adresinde yer alan kayıt formunun doldurulması, toplantı linki, kayıt formunu dolduran katılımcılara ayrıca e-posta aracılığıyla iletileceği bildirilmiştir.

Bilgilerinize sunulur.

ADANA TİCARET BORSASI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et