38 C
Adana
Cuma, Haziran 14, 2024

YANGIN/SEL FELAKETİ YARDIM KAMPANYASI

Yayın Tarihi:

Sayın Üyemiz,

Son zamanlarda Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşanan orman yangınları nedeni ile 04.08.2021-3226 sayılı TOBB yazısı doğrultusunda yardım kampanyası başlatılmış; daha sonra sel felaketi için de toplanacak yardımlar bu kampanyaya dahil edilmiştir.

Söz konusu kampanyaya gösterilen yoğun ilgi üzerine Ankara Valiliği’nden alınan izin ile kampanyanın süresi 01.10.2021 tarihinde son bulacak şekilde 1 ay uzatılmıştır.

Diğer taraftan, kurumlar vergisi mükelleflerinin 13.08.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 4372 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile açıklanan yardım kampanyası kapsamında yapmış oldukları bağışların Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 10’uncu maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamında kurum kazancının tespitinde indirim konusu yapılabilecektir. Bu nedenle tüzel kişilerin göndereceği yardım için dekonta mümkün olduğunca adres ve telefon numaraları eklenmesi gerekmektedir.

Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı bugünlerde, siz değerli üyelerimizin felaketten etkilenen bölgelerimiz için gerekli desteği sağlayacağınız inancıyla, nakdi bağışlarınızı bu linkte yer alan hesaplara gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla.

ADANA TİCARET BORSASI

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et