14 C
Adana
Pazartesi, Şubat 26, 2024

TMO Peşin Hububat Satışları Hk.

Yayın Tarihi:

Sayın Üyemiz,

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarında yer alan hububat (ekmeklik buğday, arpa, mısır ve çavdar-tritikale-yulaf) kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın serbest olarak peşin bedel mukabili, makarnalık buğday ise kullanıcısına (makarna, şehriye, bulgur ve irmik fabrikalarına) peşin bedel mukabili serbest olarak 02 Ocak 2024 tarihinden itibaren satışa açılmıştır. Satışa açılan stoklar www.tmo.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.

Hububat satışlarıNA başvurular; ELÜS stokları için TMO Elektronik Satış Platformu
(ESP) üzerinden, TMO depolarında bulunan stoklar için stokun bulunduğu Başmüdürlüklerine elden gerçekleştirilecektir.

Bu nedenle ELÜS stoklarına başvuru yapacakların hem TMO Elektronik Satış Platformuna (ESP) hem de TÜRİB’e (Türkiye Ürün İhtisas Borsası) üye olması gerekmektedir.

Satış Platformu üzerinden satışı yapılacak ELÜS stokları (makarnalık buğday, ekmeklik buğday, arpa ve mısırlar) için ocak ayında alınan taleplerin dağıtımı yapılacaktır. Talep alınarak dağıtımı yapılan ELÜS stokları bir sonraki dağıtımdan önce satışa açılan stok ekranından düşülecektir.
Satışa açılan tüm ürünler için son para yatırma, son teslim ve Elüsler için takas tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Her bir dönemde yer alan son takas tarihine kadar takası gerçekleşmeyen ELÜS ürünlerin tahsisleri iptal edilerek tekrar stoka eklenerek talep toplanacaktır.

1.Dağıtım(ELÜS Stokları- Satış Platformu)
ELÜS Stokları İçin Platform Talep Toplama Tarihi : 02 – 05 Ocak 2024
Türib Takas Son İşlem Tarihi : 11 Ocak 2024 (dahil)


2.Dağıtım (ELÜS Stokları- Satış Platformu)
ELÜS Stokları İçin Platform Talep Toplama Tarihi : 12 – 16 Ocak 2024
Türib Takas Son İşlem Tarihi : 22 Ocak 2024 (dahil)


TMO Deposunda Stoklu Hububat (Başvuru Başmüdürlüklere)
Son Para Yatırma Tarihi : 22 Ocak 2024 (dahil)
Ürün Son Teslim Tarihi : 31 Ocak 2024 (dahil)


TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden dağıtımı yapılacak ELÜS “makarnalık buğday,
ekmeklik buğday, arpa ve mısırlar” takas için Türib’e gönderilecektir. ELÜS satışlarında ürün tutarı TÜRİB üzerinden tahsislerin gerçekleştiği anda yatırım hesabında eksiksiz olarak mevcut olması gerekmektedir.

TMO depolarındaki stoklar için gelen talepler bekletilmeden parasını yatıran ve aracını gönderen talep sahiplerine teslim edilecektir. Ofis hesaplarına alıcılar tarafından yatırılan ürün bedeli avans niteliğinde olup yatırılan parayı karşılayacak miktarda veya istenilen ürün kodunda emtia bulunmaması TMO tarafından taahhüt zorunluluğu doğurmayacaktır. Yatırılan ürün bedeli siparişin kabulü anlamı taşımayacaktır.

Satışlardan istifade etmek isteyenler miktar limiti olmaksızın başvuru yapabilecektir. Peşin satışlarımızda alıcılardan peşin satış sistemi uygulama esasları ile ilgili ıslak imzalı belge alınacaktır. Satış esasları ile ilgili detaylı bilgilere www.tmo.gov.tr web adresinden ulaşılabilecektir.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

ADANA TİCARET BORSASI
SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et