14 C
Adana
Cuma, Aralık 8, 2023

TMO Peşin Hububat Satışları Hk.

Yayın Tarihi:

Sayın Üyemiz,

Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait makarnalık buğday, ekmeklik buğday, arpa, mısır, çavdar, yulaf ve tritikale stokları kişi ve kuruluş ayırımı olmaksızın peşin bedel mükabili serbest olarak, kırmızı mercimek ve pirinçler ise aşağıda belirtilen esaslar dahilinde Ek:2’de belirtilen fiyatlarla 06.10.2023 tarihinden itibaren satışa açılmıştır.

A) HUBUBAT SATIŞ USUL VE ESASLARI:
Satışlarımız TMO Elektronik Satış Platformu (ESP) üzerinden gerçekleştirilecek olup işyerlerimiz tarafından elden başvuru (çavdar, yulaf, tritikale hariç) alınmayacaktır. Bu nedenle satışlarımıza başvuru yapacak kişi ve kuruluşların TMO Elektronik Satış Platformuna, ELÜS stoklarına başvuru yapacakların da hem TMO Elektronik Satış Platformuna hem de TÜRİB’e üye olması gerekmektedir.

ESP üzerinden satışı yapılacak makarnalık buğday, ekmeklik buğday, arpa ve mısırlar için Ekim ayı boyunca her hafta sistem üzerinden alınan taleplerin dağıtımı yapılacaktır. Her hafta sonunda talep alınarak dağıtımı yapılan stoklar, bir sonraki hafta satışa açılan stok ekranından düşülecektir.

Satışlardan istifade etmek isteyenler her hafta limit olmaksızın başvuru yapabilecektir. ELÜS satışlarında ürün tutarı TÜRİB üzerinden tahsislerin gerçekleştiği anda yatırım hesabında eksiksiz olarak mevcut olması gerekmektedir.

Son para yatırma ve TÜRİB’de işlem tarihi 27 Ekim 2023, son ürün teslim tarihi 12 Kasım 2023’tür.

Çavdar, yulaf ve tritikale talepleri Başmüdürlükler tarafından alınarak ilgili müdürlüklere süresi içerisinde iletilecek ve 11 Ekim 2023 tarihine kadar satış yapılmayacaktır. Son para yatırma tarihi 27 Ekim 2023, son teslim tarihi 12 Kasım 2023’tür.

B) KIRMIZI MERCİMEK VE PİRİNÇ;
Kırmızı mercimek ve pirinçler, stoklar dahilinde aylık 250 Kg’a kadar bakkal ve marketlere (gıda perakendecileri), kamu kurum ve kuruluş yemekhanelerine ve ziraat Odalarına (sadece satış marketlerinde satılmak üzere) peşin bedel mukabili toptan cari satış fiyatlarıyla satılabilecektir. 250 Kg’ı aşan talepler Genel Müdürlüğümüzden yetki alınarak yapılabilecektir.

Başvuru sahiplerinden 01 Eylül 2023 tarihinden sonra alınmış olmak kaydıyla faaliyet belgesi alınacaktır. Ayrıca Ek:3 ve Ek:4’deki taahhütnameler alınacaktır.

PTTEM Teknoloji ve Elektronik Hizmetler A.Ş. Dijital Satış Platformu kanalıyla gerçekleştirilen satışlar için Ek:2’de yer alan toptan satış fiyatları ile paketli ürün satışına devam edilecektir.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

ADANA TİCARET BORSASI

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et