33 C
Adana
Salı, Eylül 26, 2023

TMO Mısır Satışı

Yayın Tarihi:

Sayın Üyemiz,

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarında bulunan mısırlar; kanatlı hayvan besici ve yetiştiricileri (yumurta ve beyaz et), 24 aydan büyük dişi büyükbaş hayvan yetiştiricileri ile yem fabrikalarına yönelik 4.500-5.250-5.500 TL/Ton (KDV, Borsa ve Maniplasyon Hariç) fiyatla peşin bedel mukabili serbest olarak satılacaktır.

Satış Usul ve Esasları:
Kullanıcılarına:
* Kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapanlara (beyaz et ve yumurta),
* Yem fabrikalarına,
* Büyükbaş (24 aydan büyük dişi) besiciliği yapanlara,
mısır stokları peşin bedel mukabili serbest olarak satılacaktır.

Kullanıcıların (beyaz et, yumurta, 24 aydan büyük dişi büyükbaş hayvan besiciliği yapanlar ve yem fab.) mısır başvuruları Başmüdürlüklerimiz vasıtasıyla elden kabul edilecektir.

  • Satış talepleri hinterland veya stokların bulunduğu başmüdürlüklerce alınacaktır.
  • ELÜS satışlarına konu mısırlar 23 Haziran 2023 (dahil) tarihine kadar her gün takas için TÜRİB’de işlem görecektir. ELÜS satışlarında ürün tutarı TÜRİB üzerinden satışların gerçekleştiği anda hesapta eksiksiz olarak mevcut olması gerekmektedir. ELÜS ürün satışları TÜRİB’de tek seferde yapılacak, satış miktarı parçalanmayacaktır.
  • ELÜS haricindeki stoklar için parasını yatıran talep sahiplerine, tebligat süre sonu beklenmeksizin satışı yapılacak miktar kadar teslimat yapılabilecektir.
  • Satışı yapılan mısırlar için para yatırma süresi 23 Haziran 2023 (dahil) tarihinde sona erecektir. Son ürün teslim tarihi 07 Temmuz 2023 (dahil) olarak uygulanacaktır.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

ADANA TİCARET BORSASI

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,834TakipçilerTakip Et

INSTAGRAM