22 C
Adana
Cumartesi, Nisan 20, 2024

Adana Ticaret Borsası Organ Seçimleri İçin Üyelerimize Önemli Duyuru

Yayın Tarihi:

Üyelerimize Önemli Duyuru

(Vergi Mükellefiyetiniz Hakkında)

5174 Sayılı TOBB Kanununun 84. maddesine göre, 2022 yılının Ekim ve Kasım ayları içinde Ticaret Borsamız Organ Seçimleri yapılacaktır.

Organ Seçimleri Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine göre, “Seçme ve Seçilme” yeterliliğinin bir şartı da ticari ve sınai kazançlardan dolayı “Gelir veya Kurumlar Vergisi Mükellefi” olmaktır.

Kayıtlarımızda, bağlı bulunduğu vergi dairesinin adı ve vergi hesap numarası bulunmayan üyeler ile vergi durumu kapalı olan üyeler ve ayrıca mevzuat gereği üyelik kayıt durumu askıya alınmış olan üyeler, Ticaret Borsamızca düzenlenecek seçmen listelerinde yer almayacak, dolayısıyla oy kullanma ve seçilebilme haklarını kaybetmiş olacaklardır.

Bu nedenle; üyelerimizin, Ticaret Borsamız web sayfasında (www.adanatb.org.tr) yer alan “Üye Sorgulama” kısmından vergi dairesi ve numaralarını sorgulayarak, tespit ettikleri hatalı kayıtların düzeltilmesini veya eksik kayıtların tamamlanmasını istemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde Ticaret Borsamız kayıtlarındaki bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş olacaklardır.

Üyelerimizin, eksik ve hatalı vergi bilgilerinin düzeltilmesi için 05 EYLÜL 2022 tarihine kadar hafta içi her gün 08:30 – 17:00 saatleri arasında, dilekçe ve vergi levhası ile Ticaret Borsamıza başvurmaları gerekmektedir.

5174 Sayılı Kanun gereği seçme ve seçilme hakkına sahip olan üyelerimizin listeleri, seçim tarihinden en geç yirmi (20) gün önce, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim edileceğinden; üyelerimiz, bu tarihe kadar da kayıtlarında güncelleme yaptırabileceklerdir. Bu tarihten sonraki düzeltme ve itiraz talepleri, listelerin İlçe Seçim Kurulu Başkanı tarafından onaylanarak askıya çıkarılacağı 3 (üç) gün süresince, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına yapılabilecektir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

ADANA TİCARET BORSASI

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,862TakipçilerTakip Et