25 C
Adana
Cumartesi, Eylül 30, 2023

COP 28 – Yan Etkinlik Hazırlıkları

Yayın Tarihi:

Değerli Üyemiz,

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının TOBB’ne ilettiği yazıda; Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı (COP28) yan etkinlik programı hazırlıklarının başladığı bildirilmektedir.

COP28, 30 Kasım – 12 Aralık 2023 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilecektir. Bahsi geçen Taraflar Konferansı süresince gerçekleştirilecek oturum ve toplantılara ilişkin detaylı bilgiye https://unfccc.int/ ve https://www.cop28.com/en internet bağlantılarından ulaşılabilecektir.

Söz konusu konferansta ülkemizin iklim değişikliği ile ilgili konularda yaptığı çalışmaların uluslararası düzeyde aktarılabilmesi ve tanıtılabilmesi amacıyla yan etkinlik programının hazırlanması planlanmaktadır.

Konuya ilişkin olarak Bakanlığın tarafımıza ilettiği bilgi notu ekte yer almaktadır. Bu kapsamda COP28 süresince kurumunuzca/kuruluşunuzca ülkemiz adına gerçekleştirmeyi planladığınız yan etkinlikler var ise; programın vakitlice hazırlanabilmesi için, en geç 08/09/2023 tarihine kadar www.cop28turkiye.com internet adresinde yer alan formların doldurulması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

ADANA TİCARET BORSASI

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,841TakipçilerTakip Et

INSTAGRAM