25 C
Adana
Cumartesi, Eylül 30, 2023

Ziraat Bankası Genç Çiftçi ve Kadın Çiftçi Tarımsal Kredi Eğitimleri

Yayın Tarihi:

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Eğitim ve Öğretime Katkı sağlayarak toplumun çeşitli kademelerinde nitelikli insan gücü yetiştirmek ve hizmet içi eğitimler ile mevcut çalışanların niteliklerinin arttırılmasını amaçlamaktadır.

T.C. Ziraat Bankası tarafından 2023 yılında Tarım alanında gerçekleştirilen faaliyetlerin desteklenmesi ve çiftçi sayısının arttırılmasına yönelik Kadın Çiftçilerimize ve Genç Çiftçilerimize 1.000.000 TL’ye kadar “%10 özkaynak katkısı” ile kredi desteği verilecektir.

Söz konusu Genç Çiftçi ve Kadın Çiftçi Kredi desteğinden faydalanmak için gerekli şartların içerisinde Kadın Çiftçi kapsamında; 18 yaşını doldurmuş ve asgari 8 yıllık ilköğretim mezunu kadın olanlar, Genç Çiftçi kapsamında: 18-41 yaş aralığında Lise mezunu olanlar, Ziraat fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, tarımla ilgili yüksekokul mezunu olanlar, askerlik görevini yapmış veya muaf olanlar başvuruda bulunabilecektir. Buna ek olarak faaliyet konusu alanda Üniversiteler tarafından verilen Tarımsal Kredi Eğitim Sertifikasına sahip olma şartı da yer almaktadır. Buna ek olarak; SGK’ya kayıtlı ücretli çalışan olmayanlar, Kredi başvurusunu bizzat kendi adına yapacak olanlar, Kredi vadesi boyunca tarımsal faaliyetlerin yürütüleceği yerde ikamet edecek olanlar başvuruda bulunabileceklerdir.

Hayvansal Üretim Faaliyetleri
-Büyükbaş Süt Hayvancılığı
-Küçükbaş Besi Hayvancılığı
-Küçükbaş Hayvan (koyun/keçi) Yetiştiriciliği
-Küçükbaş Hayvan Besiciliği
Arıcılık
Broiler Yetiştiriciliği (Et Tavukçuluğu)
Bitkisel Üretim Faaliyetleri
-Serada Sebze Yetiştiriciliği
-Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

ADANA TİCARET BORSASI


SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
3,841TakipçilerTakip Et

INSTAGRAM