15 C
Adana
Pazar, Kasım 28, 2021

Başkanın Mesajı

Yayın Tarihi:

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Pandemi nedeniyle 2020 yılı her ne kadar kayıp bir yıl olarak görünse de tarım sektörü açısından 2020 yılının önceki yıllara göre çok daha iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Pandemi süreci bizlere tarımın vazgeçilmez bir sektör olduğunu ve her ne koşulda olursak olalım tarımsal üretimin sürdürülmesi gerektiğini, buğday, arpa vb. tarımsal ürünlerin insanoğlu açısından hayati derecede önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Tarımsal anlamda dünya genelinde üretim, ticaret, sağlıklı depolama ve lojistik gibi konularda yaşanan sorunlarla beraber tarım ürünlerinin fiyatında öngörülmeyen artışlar yaşandı. Böylece üreticiler emeklerinin karşılıklarını almış oldular.

2020 yılında pamuk fiyatlarının artması ve 0,80 TL/kg olan destekleme priminin 1,10 TL/kg olarak açıklanması pamuk üreticileri açısından oldukça önemliydi. Pamuk için yapılan destekleme ödemelerinin artmasıyla beraber gelecek sezon için pamuk ekim alanlarında artış olacağı öngörülebilir. Pamuk üretenin ve ticaretini yapanın memnuniyeti 2021 yılına da olumlu yansıyacaktır.

Ticaret Borsamız; “Modern ve Teknolojik Entegre Ticaret Borsası Kompleksi Projesi” ile TOBB’nin ilk kez düzenlediği “Oda Borsalar Proje Yarışması”nda “Kurumsal Kapasite ve Altyapı Kategorisinde” 365 oda-borsa içerisinde birinci olmuş ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödülünü almıştır. Bu ödülle birlikte, Adana Ticaret Borsası bir kez daha adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Ticaret Borsamızda TSE EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaktadır ve Ticaret Borsamız TOBB Akreditasyon Sistemi’ne göre akredite borsa olup üyelerine Beş Yıldızlı hizmet sunmaktadır. Ticaret Borsamız ayrıca dünyanın pamukta tek üretim standardı olan ve sürdürülebilir pamuk üretimini ön plana çıkartan Better Cotton Pamuk Standardı’nın uygulanması konusunda Üretici Birim görevi üstlenen ilk Ticaret Borsasıdır. 2013-2019 yılları arasında Ticaret Borsamız, dünyanın en büyük tekstil firmaları tarafından talep edilen Better Cotton üretiminde, bölgemizdeki çiftçilerle doğrudan çalışmalar yapmıştır. Bu yıl başında; Çukurova’nın sembolü, Türk filmlerine konu olan ve logomuzda yer alan beyaz altınımız için coğrafi işaret almıştır.

Tüm bu hizmetleriyle Adana Ticaret Borsamız, siz değerli üyelerimize en iyi hizmeti verirken ilimize, bölgemize ve ülkemize katma değer sağlamaya devam etmektedir. Sağlıklı, bereketli ve bol kazançlı günler diliyor, saygılar sunuyorum.

Şahin Bilgiç

Yönetim Kurulu Başkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu belirtiniz!
Lütfen adınızı giriniz

SON HABER/DUYURU

SOSYAL MEDYA

2,209BeğenenlerBeğen
1,336TakipçilerTakip Et
2,443TakipçilerTakip Et