0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER
15.09.2015  ELEKTRONİK SATIŞ SALONU PROJEMİZİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Bilgiç, “Türkiye’nin En Büyük ve Modern Borsasını Yapıyoruz”

 

Adana Ticaret Borsası İsletmelerin Alım ve Satım Hizmetlerine Yönelik Elektronik-Teknolojik Satış Salonu ve Platformunun Oluşturulması için hazırlanan projenin uygulanması için Çukurova Kalkınma Ajansı ile sözleşme imzaladı.

ATB Genel Sekreteri Nihat Ceylan, ARGE Proje ve Kalite Birimi Sorumlusu Dr. Kenen Boyacı ve ÇKA İzleme Değerlendirme Uzmanı Özge Eylem Karaca’nın hazır bulunduğu törende TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve ÇKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu projeleri karşılıklı olarak imzaladı.

BU PROJE BÖLGE VE ÜLKE EKONOMİSİNE CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK
Kalkınma Ajanslarının Türkiye’de önemli işlevleri yerine getirdiğini ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Adana Ticaret Borsamızın ve Çukurova Kalkınma Ajansının birlikte yürüteceği proje ile Türkiye’nin en büyük ve en modern Ticaret Borsasını Adana Ticaret Borsası olarak yapıyoruz. Elektronik-Teknolojik Satış Salonunu projelendirdik. Projeyi ÇKA’nın desteği ile birlikte yürütüyoruz. Bu proje bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine ciddi katkı sağlayacak. Bu proje ile elektronik satış salonunu oluşturup, borsamız katkısıyla depolama tesislerini önümüzdeki sezona yetiştirmeyi planlıyoruz. Bu Projeyi yüzyıllık bir geçmişi olan borsamıza yakışan bir hizmet olacaktır. Üyelerimiz olan ticari isletmeler ile tarımsal isletmelerin günümüz ağır rekabet koşullarında rekabet güçlerinin geliştirilmesi, üretim altyapılarının ve is ortamlarının iyileştirilmesi, bilgi ve iletişim teknolojilerini daha etkin olarak kullanabilmeleri hedeflenmektedir. Elektronik-Teknolojik Satış Salonu ve Platformu ile Satış için üyemizin aynı anda salon ortamında satışa dahil olabileceği, oluşturulacak elektronik platform üzerinden ise çok sayıda hedef kitlenin kendi ofislerinden dahi yaralanabileceği sistem kurulacaktır. Günümüzde de artık bilgi teknolojisinden ve innovatif hizmetlerden etkin olarak yararlanmak bir isletmenin başarısı ve rekabet edebilirliği için ön koşullardan biri haline gelmiştir. Ülkemizde ve bölgemizde yoğun olarak yetiştirilen bu ürünlerin ilk hasat döneminin ilimizde olma münasebeti dolayısıyla borsamızın serbest piyasa koşulları ile oluşacak referans fiyat ülkemizin diğer bölgelerinde de dikkate alınacak, hem üretici hem de sektörde ticaret yapan kişi ya da kuruluşlar emeğinin karşılığını alacak ve ülke ekonomisine büyük katkıda bulunacaktır. Bu projeye desteklerinden dolayı ÇKA Genel Sekreteri Lütfi Altunsu ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

BÖLGENİN KALKINMASINDAN MUTLUYUZ
Adana Ticaret Borsasınca hazırlanan projenin kazanmasını takdirle karşılayıp, tebrik eden ÇKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu, “Kalkınma Ajansı olarak biz KOBİ’lere destek sağlıyoruz ama bunun yanında da kar amacı gütmeyen kurumlarımıza özellikle ekonomik, sosyal ve çevresel altyapısını geliştirilmesine yönelik programlar hazırlıyoruz. Borsamızın ve odalarımızın, belediyelerimizin, üniversitemizin teveccüh göstererek proje hazırlamalarından bizde mutluyuz. Bizim beklentimiz bu tip projelerin her geçen yıl kalitelerini arttırarak devam etmesidir. Proje desteklenmesine karar verilen projelerin ajans uzmanlarımızca yürütülmesine katkı sağlamaktayız. Adana Ticaret Borsamıza tarımsal ticari işletmeler ile üreticilerimizi bir araya getirecek her iki kesiminde kazanacağı bu yapıyı böyle bir proje ile oluşturdukları için kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM