Emekli Sandığı Vakfı’nda Akdeniz Bölgesi Delegeleri Seçildi

adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

Emekli Sandığı Vakfı’nda Akdeniz Bölgesi Delegeleri Seçildi

Mesaj gönderen adanatb »

Resim


Odalar, Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Akdeniz Bölgesi Delege seçimleri, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda Meclis Başkanımız Osman Bağış, Vakıf Akdeniz Bölgesi Teşekkül Delegesi; Genel Sekreterimiz T.Gökhan Öztürk ise Vakıf Akdeniz Bölgesi Üye Delegesi seçildiler.

Delege seçimi öncesi düzenlenen toplantıda konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenleri bir kez daha andı. Sigorta ve Emeklilik Sandığı Vakfı’nın, Oda ve Borsalarda çalışan personellerin bir nevi sosyal güvenlik kurumu olduğunu belirten Başkan Çakır,
“Bugün burada Vakfın Genel Kurulunda Akdeniz Bölgesini temsil edecek 7 Teşekkül ve 7 üye temsilcilerinden oluşacak delegelerin seçimini yapacağız. Vereceğiniz kararla sizlerin geleceği olan sandığın en iyi şekilde yönetilmesi için aranızdan seçeceğiniz delegelerin Vakfın, Yönetim ve Denetim Kurullarında görev alması için sizlere olan desteğimizi esirgemeyeceğinizi bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

Toplantının Divan Başkanlığını yapan Mersin Deniz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye Atahan Çukurova, vakfın ayakta kalması için radikal önlemlerle sandığa verilen payların artırılıp, yeni kaynaklarla desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Vakıf Denetim Kurulu Başkanı Osman Bağış da yaptığı konuşmasında, Vakfın bugüne kadar çalışanların haklarını gözettiğini, bundan sonrada mutlaka haklarını vereceğini söyledi.

Konuşmalarından ardından gerçekleşen seçimde, 44 teşekkül ve üye temsilcisinden oluşan seçim listesinde; 24 teşekkül ve 23 üye, oy kullandı. Yapılan seçim neticesinde;

Vakıf Akdeniz Bölgesi Teşekkül Delegeleri şöyle;
Adana Ticaret Borsası Osman Bağış
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası İstiklal Koçyiğit
Antakya Ticaret Borsası Ünal Çolakoğlu
Reyhanlı Ticaret Borsası Bülent Karaca
Adana Ticaret Odası Vedat Gizer
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Tuna
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Ercan Yıldırım

Vakıf Akdeniz Bölgesi Üye Delegeleri ise şöyle;
Adana Ticaret Borsası Turan Gökhan Öztürk
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Enver Akbaş
Tarsus Ticaret Borsası Hasan Şanlı
Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Abdurrahman Akın Türkoğlu
Reyhanlı Ticaret Borsası Ufuk Tokdemir
Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Mesut Bakar
Antakya Ticaret Borsası Mustafa Girice