TOBB Adana GGK Üyeleri Borsamızı Ziyaret Etti

TOBB Adana GGK İcra Kurulu faaliyetlerimizi içerir.
adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

TOBB Adana GGK Üyeleri Borsamızı Ziyaret Etti

Mesaj gönderen adanatb »

Resim

Bilgiç, “Genç girişimcilerin enerjisi umut vaat ediyor”

TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulunun ümit vaat edecek şekilde kurulduğunu ifade eden Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Gençlerimizden beklentimiz yüksek” dedi.

GİRİŞİMCİLİĞİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE AŞILAYACAĞIZ
TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Hediye Sönmez, kurul üyeleri Saniye Tunca Uçar, Hayriye Karaca, Salih Demir, Tolga Sandıkçı, Serkan Menderes Yıldız ve Nuri Murat Yağan ile birlikte ATB yöneticilerini ziyaret eden Başkan Zeynel Abidin Üstemel, konuşmasında “Borsayı kendi evimiz gibi görüyoruz. Birçok kurum programlar yapıyor. Biz kurul olarak liselerde girişimciliği aşılayacak işler yapmak istiyoruz. Önceliği şehirde bulunan meslek liselerine vereceğiz. Burada eğitim alan kardeşlerimizle tecrübe paylaşımları yapacağız. Girişimciliği, üretimi özendirecek faaliyetler planlıyoruz. Diğer taraftan bölge şehir ve ülkelerinden genç girişimcileri Adana’da ağırlayacak, onlarla işbirliği ve sinerji imkanı sağlayacak ‘Genç Girişimciler Zirvesi’ üzerinde çalışacağız. Sizin gibi duayen iş insanlarının tecrübesinden yararlanmak için bugün buradayız.” dedi.

GENÇLİK ENERJİNİZLE SADECE ADANA’YA DEĞİL ÜLKEYE FAYDANIZ OLUR
ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyesi Yasin Milli, Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette genç girişimcilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyleyen Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Güzel bir ekibiniz var. Bu dönem kabuğunu kıran girişimciler olursunuz. Sizlerden beklentimiz çok yüksek. Kurul olarak çalışmalarınızın Adana iş hayatına, Adana ekonomisine ve genç girişimcilere örnek olacağı inancındayım. Bu anlamda sizlere de bizlere de büyük görevler düşmektedir. Biz nasıl Adana tarımı için yoruluyorsak sizler de çok çalışarak, projeler üreterek yorulacaksınız. Biz Borsa, Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesi olarak sizler için iyi referans durumundayız. Sizler gençsiniz, dinamiksiniz, enerji dolusunuz, en verimli zamanınız, beyninizi iyi kullandığınız takdirde sadece kendiniz değil tüm ülkeye faydanız olur. Ülkenin sizin gibi beyinlere ihtiyacı var. Her güzel oluşumda, yapacağınız tüm projelerde sizlerle olmaya devam edeceğiz. Hepinize başarılı geçireceğiniz bir dönem diliyorum.” diye konuştu.