Mayıs 2019 Olağan Meclis Toplantımız Gerçekleştirildi

Adana Ticaret Borsası'nın Meclis Haberlerini içerir
adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

Mayıs 2019 Olağan Meclis Toplantımız Gerçekleştirildi

Mesaj gönderen adanatb »

Resim

Adana Ticaret Borsası Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanımız Sn. Osman Bağış başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, Meclis Başkanımız Sn. Osman Bağış ilk buğday hasadının Adana’da başladığını belirtirken, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şahin Bilgiç ilimizde başlayan buğday ve karpuz hasatları ile ilgili değerlendirmede bulundular. Ayrıca, Türkiye genelinde 365 oda borsa içerisinde Adana Ticaret Borsası’na (ATB) birincilik ödülü kazandıran çalışanlara altın ödülü verildi.

Adana Ticaret Borsası’nın (ATB) 14. Olağan Meclis toplantısında gündem gereği söz alan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Üzülerek söylemeliyim ki bölgemizde buğday üretimi azalarak gidiyor. Bu sene en az %15-20 oranında düşüş var. Alternatif ürünler buğdayın yerini alıyor. Buğday ekimi az ama inşallah verimler yüksek olurda bu düşüş kapanır. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı buğday fiyatına göre %30’a yakın bir artış var. Bu fiyat enflasyonun üzerinde bir rakam. TMO’da bu fiyatlardan alım yaparsa piyasada denge sağlanmış olur. Üretici alın terinin karşılığını alır. Aynı zamanda ilimizde karpuz hasadımızda başladı. Karpuzda tüm Türkiye’yi beslemeye başladık. Karpuz fiyatları üreticilerimizi memnun edecek düzeyde. Çukurova’mız hasadıyla ve hasat sonrası ikinci ürün ekimiyle yüz güldürüyor. Bereketi ve kazancı bol bir sezon olmasını diliyorum. Ayrıca bölgemiz pamuk üreticileri primlerini bayram öncesi beklemektedir. Bizde ilgili mercilerle görüşüyor ve takip ediyoruz.” dedi.

ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER
TOBB’un düzenlemiş olduğu Proje Birimi yarışmasında 365 oda borsa içerisinden Adana için çok kıymetli olan birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Bilgiç, “Bu ödülü almamızda emeği geçen, yüzümüzü ak eden, başımızın dik durmasına sebep olan Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk ile AR-GE Proje Birimi Sorumlumuz Kenan Boyacı’yı gösterdikleri olağanüstü gayret ve başarıdan dolayı kutluyoruz. 365 oda borsa içerisinde Adana Ticaret Borsasını böyle bir ödülle taçlandırılmasında gayret ve katkıları olan arkadaşlarımızı da biz ödüllendirdik. Önümüzdeki günlerde de yüksek performans gösteren her çalışanımızı başarısından dolayı ödüllendirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.