Fransa Büyükelçiliği Tarım Müşaviri’nden Borsamıza Ziyaret

adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

Fransa Büyükelçiliği Tarım Müşaviri’nden Borsamıza Ziyaret

Mesaj gönderen adanatb »

Resim

Fransa Büyükelçiliği Tarım Müşaviri François VIEL ve Tarım Ataşesi Bozkurt ÖZSEREZLİ; Ticaret Borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin BİLGİÇ, Meclis Başkanımız Osman BAĞIŞ, Genel Sekreterimiz T. Gökhan ÖZTÜRK ve Ar-Ge Proje ve Kalite Birimi Sorumlumuz Dr. Kenan BOYACI ile istişarede bulundu.

“KULLANDIĞINIZ TEKNOLOJİ ÇOK İLERİ”
Tarımsal politikaların kendi alanına girdiğini söyleyen Fransa Büyükelçiliği Tarım Müşaviri François Viel, “Hem tarım hem de tarımsal ürünlerin işlenmesi yani olayların sahada nasıl gerçekleştiğini yerinde görmek istedim. Bu çerçevede en önemli aktör Adana Ticaret Borsası. Çünkü final olarak bu tarımsal ürünler burada satılıyor. Tesisinizi gezdirdiniz. Hayranlıkla izledim. Bir yüz yıldan fazla tarihi olan bir borsayı modern bir komplekse dönüştürmüşsünüz. Kullandığınız teknolojiniz çok ileri, hayran oldum. Diğer taraftan da tarım ürünlerinin depolanması ve elektronik ortamda satışınızda mükemmel. Sizleri ve bölgenizi tanımaktan mutluluk duyuyorum. Benim arzum Fransa ve Türkiye arasında ticari iş birliktelikleri kurabilmek. Bu hususta bugün fikirlerinizi almaya geldim. Ben biliyorum ki Ticaret Borsaları Coğrafi İşaret konusunda da öncü olan kuruluşlardır” dedi.

FRANSA İLE TİCARİ İLİŞKİLERDE ATB OLARAK KÖPRÜ OLURUZ
Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Meclis Başkanımız Osman Bağış, Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk ve Ar-Ge Proje ve Kalite Birimi Sorumlumuz Dr. Kenan Boyacı’nın hazır bulunduğu ziyaret sırasında Adana Ticaret Borsası yeni kompleksi ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkanımız Şahin Bilgiç, “Tarım denildiğinde akla ilk Çukurova gelir, Adana gelir. Çay ve Fındığın dışında stratejik tüm ürün kotasyonu bölgemizde yetişmektedir. Coğrafi İşaret olarak Çukurova Pamuğunu bu yıl alıyoruz. İlimizin diğer değerlerine de sahip çıkacağız. İşlem hacmi bakımından Türkiye’nin en önde gelen borsaların içerisinde yer alıyoruz. Örnek bir borsa olduk. Üyelerimize ve bölgemize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Fransa ile ticari ilişkileri olan üyelerimiz bulunmaktadır. Ama bu ticari ilişkiyi tüm üyelerimizle geliştirmek isteriz. Bu anlamda Adana Ticaret Borsası olarak buna köprü olmaya her zaman hazırız. Çünkü borsalar ticaret yapan değil, hizmet üreten yerlerdir. Ekonominin dinamikleridir. Sizleri misafir etmekten memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim” diye konuştu.