Aralık 2019 Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Adana Ticaret Borsası'nın Meclis Haberlerini içerir
adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

Aralık 2019 Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesaj gönderen adanatb »

Resim

Ticaret Borsamızın 21. Olağan Meclis Toplantısı Yeni Borsa Kompleksimizde Yönetim Kurulu, Meclis üyelerimizin ve Genel Sekreterimizin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, “2019 yılının son çeyreğinden itibaren faiz ve enflasyonun düşmesi 2020 yılı için olumlu yansıyacağından ekonomik büyüme tekrar pozitif yönde seyrederek piyasalar canlanacaktır” dedi. Meclis Başkanımız Osman Bağış da yaptığı konuşmada “2020 tarımsal destek miktarının 22 milyar liraya çıkartılmasının tarımsal ürünlerde beklenen gelişimi ve verim artışını sağlayacağını düşünüyorum. Verilen destekler çiftçi ve çiftçilik için değil, toplumun bekası ve ülkenin geleceği içindir. Çiftçi her türlü desteği hak edendir ve her zaman desteklenmelidir” diye belirtti.

ATB Başkanı Şahin Bilgiç,
“2020 Yılında büyüme olumlu seyredecektir”
Adana Ticaret Borsası (ATB) 21. Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Şahin Bilgiç, “2019 yılının son çeyreğinden itibaren faiz ve enflasyonun düşmesi 2020 yılı için olumlu yansıyacağından ekonomik büyüme tekrar pozitif yönde seyrederek piyasalar canlanacaktır” dedi.

BAĞIŞ, “ÇİFTÇİ ÖZEL DESTEĞİ HAK EDİYOR”
Adana Ticaret Borsası’nın olağan meclis toplantısını açan ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, yaptığı konuşmada “Ekonominin en önemli saç ayakları; Sanayi Sektörü, Hizmet Sektörü ve Tarım Sektörüdür. Elbette ekonomi için bütün sektörler önemlidir. Ama tarım sektörünün önemi farklıdır. Çünkü tarım sektörü stratejiktir. İnsanoğlu önce karnını doyurmak zorundadır. Sağlıklı beslenemeyen ülkeler varlıklarını sürdüremezler. Çiftçi tarım sektörünün müteşebbisidir. Hayatın olmazsa olmaz halkasıdır. Özel ilgi ve desteği hak edendir. Tarım Bakanımız bakanlığın 2020 bütçesinin % 54,5’ini tarımsal desteklere ayrıldığını duyurdu. 2020 tarımsal destek miktarının 22 milyar liraya çıkartılmasının tarımsal ürünlerde beklenen gelişimi ve verim artışını sağlayacağını düşünüyorum. Verilen destekler çiftçi ve çiftçilik için değil, toplumun bekası ve ülkenin geleceği içindir. Çiftçi her türlü desteği hak edendir ve her zaman desteklenmelidir. 2020 yılının daha iyi bir yıl olacağı ümidiyle üreticimiz, tüccarımız ve sanayicimiz için, sağlıklı, bol kazançlı ve bereketli bir yıl olmasını dileriz.”

BİLGİÇ, “2020’DE BÜYÜME DEVAM EDECEK”
Gündem gereği söz alarak 2019 yılını değerlendiren Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “2019 yılında olumlu olumsuz gelişmeleri hep beraber yaşadık. Ekonomide daralmalar ve işsizlikte zirveler oldu. Tüm bu zorlukların üstesinden ülke olarak gelmeye çalıştık. 2019 yılının son çeyreğinden itibaren faiz ve enflasyonun düşmesi 2020 yıla olumlu yansıyacağından ekonomik büyüme tekrar pozitif yönde seyredecektir. İş hayatının gelişip, piyasaların canlanacağını ümit ediyorum. Üretmek; hem sanayide hem tarımda ekip-biçmek bu ülkenin olmazsa olmazıdır. İster sanayi isterse tarım ürünü olsun üretimden asla vazgeçmemeliyiz. Aksine daha fazla üreterek dışa bağımlılığın ve işsizliğin önüne geçmeliyiz. Yeni yatırımlara iş insanları olarak yeni yatırımlar planlayarak ülke ekonomisine katma değer sağlamalıyız. Ülkemizin üretmekten başka alternatifi yoktur. 2019 yılında faaliyete geçirdiğimiz Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) üreticilerimiz ve üyelerimiz için büyük bir yenilik oldu. Alıcı ile satıcı elektronik ortamda ticaret yapma imkanı buldu. Temennimiz her geçen gün daha kullanıcısının artarak devam etmesidir.”
YERLİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİL TANITIMI YAPILACAK
Yıllarca Türkiye’nin özlediği Elektrikli Otomobil üretiminin Gebze’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle tanıtımının yapılacağı müjdesini de veren Başkan Bilgiç, “TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Otomobili Girişim Gurubu’nun (TOGG) da başkanı oldu. Bu tanıtım Türkiye için büyük bir kazanç olacaktır.” diye konuşan Başkan Bilgiç, “2020 yılı ülkemize ve milletimize sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından ATB Meclis gündem maddelerine geçildi.