Türkçe Konuşan Girişimciler Borsamızı Ziyaret Ettiler

adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

Türkçe Konuşan Girişimciler Borsamızı Ziyaret Ettiler

Mesaj gönderen adanatb »

Resim

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile TC Dışişleri ve Ticaret Bakanlıkları işbirliğinde bu yıl 21’incisi düzenlenen program kapsamında Balkanlar, Doğu Avrupa, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya ülkelerinin yanı sıra Almanya ve Rusya gibi 16 ülkeden Adana’ya gelen Türkçe Konuşan Girişimciler Adana Ticaret Borsası’nda incelemelerde bulundu.

HEPİMİZ KÜLTÜR ELÇİLERİYİZ
Türkçe Konuşan Girişimcileri Adana Ticaret Borsasında görmekten mutlu olduğunu ifade eden ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “Hepimiz aynı dili konuşan kültür elçileriyiz. İyi dileklerle uzaktan uzağa sempati beslenebilir ama ülke insanları birbirleri ile yakın ilişki kurdukları zaman, dostluklar pekişir. İnsanların yaşadığı yerler ve ne iş yaptıkları bilinmelidir. Bu bilgi farklı alanlarda olduğu gibi ticari ilişkilerde de iş insanlarını kaynaştırır ve canlandırır. Şu ana kadar 850 girişimci bu organizasyonda yer almış. Bu açıdan bu organizasyonu anlamlı ve değerli buluyorum.”

SİZLERİ DE ATB ÜYESİ OLARAK GÖRÜYORUZ
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birincilik ödülü verdiği Ticaret Borsası Kompleksimiz yaklaşık bir yıldır üyelerimize ve diğer paydaşlarımıza en iyi hizmeti vermektedir. Türkiye’ye örnek bir tesistir. Cenabı Allah Çukurova’mıza öyle güzellik vermiş ki bereketli topraklarında yetişmeyen hiç bir ürün yok. Verimi yüksek. Havası gibi insanları da çok sıcaktır. Umarım sıcaklık kendi alanlarınızdaki ticari ilişkilerinize yansır. Ürün alma, ürün satma ve ortak yatırım yapma noktasında üyelerimizle eşleştiririz. Adana Ticaret Borsamızın da içerisinde yer aldığı Tarımsal Sanayi ile alakalı, Sera OSB, Balıkçılık OSB’lerle ilgili ciddi çalışmalarımız var. Bu çalışmalarda sizden birilerinin olması büyük avantaj sağlar. Sizleri kendi üyemiz gibi görüyoruz. Biz kendi insanımıza ne yapıyorsak sizlere de aynısını yaparız. Türkiye’yi kendi eviniz gibi görün. Yapılması gerekenleri hep birlikte yaparız. Ticari ilişkilerle beraber dostluğu, kardeşliği de ileriye taşıyabiliriz.” diye konuştu.

YÖRESEL GİYSİLER HEDİYE EDİLDİ
Türkçe konuşan girişimciler ülkelerine ilişkin geleneksel giysileri Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve Meclis Başkanı Osman Bağış’a giydirdi. Karşılıklı hediyelerin verilmesinin ardından ATB Kompleksinin işlevliği gezilerek anlatıldı.