TOBB Akreditasyon Çalıştayı Diyarbakır’da Gerçekleştirildi

Akreditasyon
adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

TOBB Akreditasyon Çalıştayı Diyarbakır’da Gerçekleştirildi

Mesaj gönderen adanatb »

Resim

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Diyarbakır’da ilk kez düzenlediği Akreditasyon Çalıştayı ile Akredite 269 Oda/Borsa Genel Sekreterleri ve akreditasyon sorumlularını Diyarbakır’da bir araya getirdi. Çalıştaya Ticaret Borsamızı temsilenDiyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) evsahipliğinde düzenlenen Akreditasyon Çalıştayı’na TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Veysi Aldemir ile Oda ve Borsa Başkanları, Genel Sekreterleri ve Akreditasyon sorumluları katıldı.

Diyarbakır’da 17-19 Ekim tarihlerinde 3 gün boyunca süren çalıştayın açılışında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil, TOBB tarafından yürütülen Akreditasyon sisteminin oda ve borsalarda kalite bilincinin yerleşmesine, yükselmesine ve iş dünyası nezdinde saygınlığının artmasına katkı sunduğunu söyledi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 2002 yılından itibaren uygulanan Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemine her türlü desteği sağladığını belirten Başkan Yeşil, ‘’Oda ve Borsalarımızın Beş yıldızlı olması için Yurt içinde ve Yurt Dışında Gece Gündüz demeden 365 gün çalışmalar yürüten, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na da huzurlarınızda teşekkür ediyor, oda ve borsalarımızın hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırması için önemli bir araç olan Akreditasyon sistemi çalıştayının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

-Akreditasyon sistemini ihraç ediyoruz

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz ise çalıştaya ev sahipliği yapan Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB’ye teşekkür ederek, oda/borsa camiasının geleceği açısından çok önemli olan akreditasyon sistemi çalışmalarına TOBB’un verdiği önemi vurguladı.

Akreditasyon sisteminin önce üyeye sonra Oda/Borsaya, topyekûn memlekete kazandırdığını belirten Yavuz, “TOBB’un bu işteki başarısı çok açık bir şekilde ortadadır. Akreditasyon sistemini artık Orta Asya ülkelerine ihraç eder hale gelmiş bulunmaktayız ’’şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Takım Ruhu eğitimi ile başlayan çalıştay 8 farklı konuda gerçekleşen sunumlarla devam etti. Genel Sekreterimiz T.Gökhan Öztürk ve Ar-Ge Proje ve Kalite Birimi Sorumlumuz Dr.Kenan Boyacı katıldılar.