“Çukurova’da Tarım ve İnsan” Sergisi 21-27 Mart Tarihleri Arasında

adanatb
Site Admin
Mesajlar: 460
Kayıt: Çrş Eki 27, 2021 2:41 pm

“Çukurova’da Tarım ve İnsan” Sergisi 21-27 Mart Tarihleri Arasında

Mesaj gönderen adanatb »

Resim

Adana Vergi Dairesi Başkanlığı ile Ticaret Borsamızın işbirliğinde düzenlenecek olan “Çukurova’da Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisinin açılışı 21 Mart Pazartesi günü yapılacaktır. Sergi, 27 Mart Pazar gününe kadar 75. Yıl Sanat Galerisi’nde halkımızın beğenisine sunulacaktır.

SİZLERİ SERGİYE BEKLİYORUZ

“Çukurova’da Tarım ve İnsan” konulu serginin Adana ve Çukurova bölgesinin milli değerleri olan ürünlerinin tanıtımına katma değer sağlayacağını söyleyen Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner ile Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, “Bir insan hangi mesleği yaparsa yapsın yüreğinin bir yerlerinde fotoğraf çekmek ve bunu sanata dönüştürmek arzusu vardır.

Sanatın iyileştirici gücü olduğu inancımızla böyle bir çalışmanın içerisinde yer almanın mutluluğu içerisindeyiz. Tarım ve insan konusunda bölgenin görsel hafızasına katkıda bulunacak olan bu sergi bu anlamda çok önemli. Bu sergi ile birçok sektör ve fotoğraf meraklılarına hitap edecek bir yapı oluştu. Ayrıca tüm sanat dallarında olduğu gibi fotoğraf sanatının yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesine katkı sağlayacaktır. Dijitalleşen dünyamızda birçok alan da dijitalleşerek çağı yakaladı. Adana Vergi Dairesi Başkanlığı ile Adana Ticaret Borsası çalışanı 10 kişiden oluşan fotoğraf ekibi, 2021 yılı boyunca Çukurova bölgemizde 52 noktada 26.000 adet fotoğraf çekimi yaptı. Bunlar arasından da 130 adet fotoğraf seçildi. Bu sergide amacımız; Çukurova bölgemizde toprağın işlenmesinden, tohumun atılmasına, yetiştirilen ürünlerin nihai tüketicilere ulaşıncaya kadar geçen süreci fotoğraflayarak halkımıza ve sanatseverlerimize sunacağız. Tüm Adanalıları 21 Mart-27 Mart 2022 tarihleri arasında bu sergiye davet ediyoruz” dediler.