0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

24.07.2020 - MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ HK.

Sayın Üyemiz,

 T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB ETÜ arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Ticaret Borsamız, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında protokol imzalanmıştır.

Bu protokolün amacı; sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için okullarda eğitimi verilen meslek alanlarında öğrenci ve öğretmenlerin sosyal ve zihinsel becerilerinin geliştirilmesi, mesleki bilgi ve beceri ve yabancı dil yeterliliklerinin artırılmasıdır.

Protokol kapsamında Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim faaliyetlerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret Borsamız, Ticaret Odası ve Sanayi Odası iş birliğinde yürütecektir.

İşletmelerin ihtiyaç duyduğu meslek elemanları yetiştirmek, mesleki· ve teknik eğitimde eği·ti·m-isti·hdam-üreti·m ilişkisini güçlendirmek amacıyla, bahse konu okulda atölye/ laboratuvarlar kurulması, eğitim içeriklerinin hazırlanması, staj ve nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yönelik mesleki ve teknik eğitim faaliyetleri yapılacaktır.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi alanlarında eğitim veren Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapılacak iş birliği çerçevesinde mesleki eğitim noktasında örnek bir okul olarak konumlandırılması hedeflenmektedir.

Okul bünyesinde öğretmen ve sektörlerin iş birliği içinde çalışması, öğrencilerin çağın gerektiği teknolojilere uygun donanımlı olarak yetiştirilmesi sağlanacaktır. Amacımız 4 yıllık eğitimin sonunda tüm öğrencilerimizi nitelikli birer çalışan haline getirebilmek ve tüm öğrencilerimizi üye firma işletmelerde istihdam etmektir.

Bu kapsamda özellikle lise okul tercihlerinin yapıldığı ve son başvuru tarihinin 29 Temmuz 2020 olan bu dönemde ekte bulunan sosyal medya postunu paylaşmanız ve mesleki eğitim almak isteyen çevrenizdeki öğrencileri Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yönlendirmeniz konusunda desteklerinizi rica ederiz. 

Saygılarımızla.

Konuyu bilgilerinize sunarız.

 

ADANA TİCARET BORSASI
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM