0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

08.01.2021 - COSME PROGRAMI HK.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) alınan 23.12.2020 tarihli Ek'te sunulan yazıda, Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında, "İnovasyon Alımı Aracılığı: İnovatif Kamu Alımlarının Kolaylaştırılması için Bağlantılar Oluşturma - Creating Links for the Facilitation of Public Procurement of Innovation (COS-LINKPP-2020-2-05)" başlıklı proje teklif çağrısının yayımlandığı bildirilmektedir.

Yazıda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB, elektronik posta: abkoordinasyon@kosgeb.gov.tr) programın ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirildiği ve KOSGEB tarafından COSME kapsamında açılan çağrılara ilişkin proje teklifi hazırlama konulu eğitim ve çalıştayların düzenlendiği ifade edilmektedir. Söz konusu eğitim ve çalıştayların takibinin cosme.kosgeb.gov.tr internet adresi üzerinden yapılabileceği belirtilmektedir.

Son başvuru tarihi 25 Şubat 2021 olan söz konusu proje teklif çağrısına ilişkin başvuru prosedürleri ve rehbere Avrupa Komisyonu'nun https://bit.ly/38DANEW uzantılı internet sayfasından ulaşılabileceği ifade edilmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Saygılarımızla.

Ek: AB COSME PROGRAMI

ADANA TİCARET BORSASI

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM