0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER
16.03.2016 ATB PROJESİ ADANA VİZYON PROJESİNDE YER ALDI


Adana Valiliği ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından gerçekleştirilen “Adana Projelerini Konuşuyor Çalıştay”ında Adana Ticaret Borsasının Projeleri de yer aldı.

İŞLEM HACMİMİZ 25 MİLYAR LİRAYA ÇIKABİLECEK
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın katılımıyla kamuoyuyla paylaşılan Adana Projelerini Konuşuyor Çalıştayı’nda Adana Ticaret Borsası(ATB) projelerinin de yer almasından onur duyduklarını belirten TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç,  yaptığı açıklamada “Adana Valiliğimizin Adana’nın Stratejik Projelerinin belirlenmesi amacıyla kurumumuzdan talep edilen projelerimizin değer görmesini sevindirici buluyorum. “Adana Ticaret Borsası Lisanslı Depoculuk ve Yetkili Sınıflandırıcı Laboratuvar Altyapısına Dönüştürülmesi ve İşletilmesi” projemiz 19 vizyon projeleri içerisinde, “İşletmelerin Ortak Alım-Satım Hizmetlerine Yönelik Elektronik-Teknolojik Satış Salonu ve Platformunun Oluşturulması” projemiz 31 üretim altyapısı projeleri içerisinde, “Canlı Hayvan Pazar Yerinin ve Modern Kesimhanenin Oluşturulması”  projemiz 30 adet  kentsel altyapı projeleri içerisinde yer almıştır. Borsamızca yürütülecek bu projelerimiz sayesinde, borsamız üyesi yaklaşık 1.500 ticari işletmemiz ile ilimiz de ÇKS sistemine kayıtlı yaklaşık 34.000 üreticimize fayda sağlayacaktır.
Borsamızın yaklaşık 5 milyar TL olan işlem hacmi, bu projelerin faaliyete geçmesiyle 25 milyar TL’ye kadar çıkabilecektir. Böylece ilimiz, bölgemiz dolayısıyla ülkemiz tarımına ve ekonomisine önemli katkı sağlaması beklenmektedir.” Dedi.

TOBB YKÜ ve ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “Adana Projelerini Konuşuyor  Çalıştayı”nın Adana Sheraton Otelindeki tanıtım toplantısına Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Milletvekilleri, Belediye Başkanları, STK Başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımının yanı sıra, Adana Ticaret Borsası Genel Sekreteri T. Gökhan Öztürk, Ar-Ge Proje ve Kalite Birimi Sorumlusu Dr. Kenan Boyacı’nın da katılarak projelerini geliştirmek için tespitlerde bulunduğunu söyledi.

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM