0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

03.03.2017 - VERGİ DAİRESİNDEN BORSAMIZA ZİYARET


Bilgiç, “İş hayatının moral ve motivasyona ihtiyacı var”

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Gelir İdaresi Grup Müdürleri Kamil Kurt, Recep Yavuz, Ahmet Balıkçı ve Ömer Kılıç ile birlikte Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret etti.

TUNALI, “ADANA DA İHTİSAS VERGİ DAİRESİ KURULUYOR”
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ile Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, ATB YK Başkan Yardımcısı Osman Bağış ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün yakalarına haftanın anlamına binaen kokart takıp, görüşen Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Vergi Haftasını 1990 yılından beri kutladıklarını, 28 yıldır da vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve verginin tabana yayılması konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Her yıl Şubat ayının son haftasında "Vergi Haftası"'nın kutlandığını ifade eden Başkan Tunalı, “Sivil Toplum Kuruluşları ve meslek örgütlerine yaptığımız ziyaretler hem diyaloğu arttırıyor hem de yeni tanışmalara vesile oluyor. Her zaman önerilere açık olduğumuz gibi sıkıntı, sorun, hatalı yada eksik uygulamalar varsa çözümü konusunda görev alanımıza giren konuları hızla çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Bakanlığımızın uyguladığı yapılandırmada İlimizde de başvuru sayısı Türkiye ortalamasına yakındı. Düzenli yapılan ödemeler mükelleflerimizin lehine oluyor. Adana da İhtisas Vergi Dairesi kurulması gündemde. Bu konuda çalışmalarımızda sona doğru geliyoruz.” Dedi.

BİLGİÇ, “VERİLEN VERGİLER ÜLKE İNSANLARIMIZA GERİ DÖNÜYOR”
Maliye’nin şeffaf ve şefkatli bir yüzü olduğunu söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle haftanızı kutluyor, hem Adanamıza hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Nazik ziyaretinizden dolayı da teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin geldiği noktada aşılamayacak birçok problemin aşıldığını görüyoruz. Maliye Bakanımız Naci Ağbal Türkiye için bir şanstır. Bakanımızın ilimize yaptığı ziyarette; iş hayatının ekonomik sıkıntılarını aktardığımızda anında çözüm bulunan konular oldu. Kutsal bir görev olan vergilerin ülke insanlarımıza geri döndüğünü hepimiz biliyoruz.  Toplanan bu vergiler eğitim, sağlık gibi alanlarda tekrar yatırıma dönüyor. Adana Ticaret Borsası üyeleri olarak vergisini zamanında ve düzenli ödeyenlere hükümetimizce %5’lik indirim sağlanmasını da olumlu buluyor ve hükümetimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM