0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

16.05.2017 - ADANA VERGİ DAİRESİ HEYETİ'NDEN BORSAMIZA ZİYARET

Tunalı, “Borç Yapılandırma fırsatını kaçırmayın”

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Adana Ticaret Borsası’na yaptığı ziyarette 19/8/2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı Kanundan yararlanan üyelerinin, ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yapmalarının menfaatlerine olacağını, son şansın kaçırılmaması gerektiğini söyledi.

TUNALI, “TAKSİTLERİ MAYIS AYINDA ÖDEMEYİ UNUTMAYIN”
Beraberindeki Grup Müdürleri Recep Yavuz, Kamil Kurt ve Ahmet Balıkçı ile Adana Ticaret Borsası ziyaretinde 6736 sayılı Kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için Mayıs 2017 ayında yapılması gereken ödenmelerin büyük önem taşıdığını söyleyen Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, “Kanundan yararlananların mükellefler peşin veya ilk taksit ödemelerini mutlaka 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yapmalıdır. Bu son şans kaçırılmamalıdır. 6736 sayılı Kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şart ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. İlk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini Mayıs 2017 ayında ödemedikleri takdirde Kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir. Mükelleflerin konu hakkında Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresinden, vergi dairelerinden, AVM ve vatandaşlarımızın yoğun şekilde uğradığı bazı alanlarda açılan bilgilendirme stantlarından ve 444 0 189 Vergi İletişim Merkezi (VİMER)’den bilgi alınabilecektir.” diye konuştu.

BİLGİÇ, “BU FIRSAT DEĞERLENDİRİLMELİ”
ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, ATB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Tezcan ve Yasin Milli ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ünde hazır bulunduğu ziyarette konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “2016 yılı ülke ekonomisi açısından gerçekten sıkıntılı geçti. Hükümetimiz bunu görerek ticaret yapan insanlarımızı rahatlatmak için bu tarz uygulamaları başlattı. Bu sayede iş insanları hem ticaretine devam etsin hem de borçlarını yapılandırarak rahat rahat ödesin. Hükümetimizin ortaya koyduğu bu iyi niyet, mükellefler için iyi bir şanstır. Çok şükür bizler vergilerimizi hep zamanında ödüyoruz ama iş hayatı bunu değerlendirmesi lazım. Bu konuda borsa olarak üyelerimize gerekli duyuruları yaparak yapılandırmadan faydalananlara hatırlatma yapmış olacağız.” dedi.


 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM