0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

03.01.2017 - ADANA VALİSİ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ'TAN BORSAMIZA ZİYARET


Adana Ticaret Borsası yöneticilerine ziyarette bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ticaret Borsasının işleyişi hakkında bilgi aldı. Alım satım salonu ve laboratuvar çalışmalarını yakından inceledi.

Adana Ticaret Borsası binasına gelerek TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak ve Yardımcısı Faruk Canatar, ATB Başkan Yardımcısı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ü ziyaret eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş, amacının; hep birlikte Adanayı kalkındırmak olduğunu söyledi.

VALİ DEMİRTAŞ, “AMACIMIZ ADANAYI KALKINDIRMAK”
Yaklaşık 6 aydır Adana’da görevde olduğunu hatırlatan Vali Demirtaş, “Adanaya gelir gelmez olağanüstü durumlarla karşı karşıya kaldık. Bizlerin amacı; yaşadığımız kentte insanlarımızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlamanın yanı sıra Adanayı hem sanayi hem tarım hem de turizm açısında Allahın izni ile kalkındırmaktır. Tüm çabalarımız bu yöndedir.  Şahin Başkanın önderliğindeki Sivil Toplum Kuruluşlarının katkılarıyla Adanayı daha güzel günlere götüreceğimiz inancındayım. Gecikmiş bir iadeyi ziyaretti. Ancak bundan sonra daha sık bir araya geleceğimizi umuyorum” diye konuştu.

BİLGİÇ, “DAHA GÜZEL HİZMET YAPMAK İSTİYORUZ”
Adana Valisi Mahmut Demirtaş’tan çok memnun olduklarını, Adana ve bölgeyi ilgilendiren konularda fikir alış verişinde bulunmak için ATB olarak çok rahat ulaşabildiklerini ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle borsamıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bizler ülkemiz ve Adanamız için büyük bir gayret içerisindeyiz. Adana Valimizin önderliğinde çok daha güzel hizmetler yapmak istiyoruz.” Diyerek 103 yıllık Adana Ticaret Borsası hakkında geniş bilgi verdi.

ATB’ye olan ziyaretinde kurumun birimlerine uğrayarak tüm personele çalışmalarında başarılar dileyen Vali Demirtaş, borsa alım satım salonu, Lif Pamuk ve Hububat Analiz Laboratuvarlarını inceleyerek uluslararası borsalar olan New york ve Chicago borsasında işlem gören pamuk, mısır, buğday ve soya gibi ürünlerin anlık fiyatları hakkında bilgi aldı.

 


 

 

 

 

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM