0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

26.07.2016 - ATB MECLİSİNDEN DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE SAYGI DURUŞU


Bilgiç, “Başkomutanımızın dik duruşu hain darbe planını boşa çıkardı”

Adana Ticaret Borsası 40. Meclis oturumu öncesi demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak,  Fetö terör örgütünün darbe yapmak istemesine karşın Türk milletinin darbeye karşı darbe yaptığını söyledi. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ise hainlere geçit verilmeyerek suç üstü  yakalandıklarını belirtti.

YUMUŞAK, “TÜRK MİLLETİ DARBEYE DARBE YAPTI”
15 Temmuz gecesi millet ve devlet düşmanı yeminine sadık kalmayan bir kısım hain Feto-Paralel Terör Örgütü yandaşı, asker kılıklı canilerin darbe girişimine karşı koyan demokrasi şehitleri için oturumu bir dakikalık saygı duruşuyla başlatan ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, “Sözde asker üniforması giymiş hainlerin darbe yapma girişimlerine Türk milleti geçit vermeyerek darbeye karşı darbe yaparak milli iradeye sahip çıkmışlardır. Milletimiz bu uğurda 240 şehit vererek Cumhuriyetimize ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Şehitlerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine sabırlar diliyorum. Gazilerimizede acil şifalar diliyorum. Ayrıca Milli İradeye Saygı Platformu Tertip Komitesi Başkanlığını yürüten Şahin Bilgiç başkanımıza gösterdiği üstün gayret ve bizleri temsil ettiği için şahsım ve meclisim adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BİLGİÇ, “HAİNLER SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI”
Milli İradeye, demokrasiye yapılan bu kalleş ve hain saldırıyı bir kez daha nefretle kınayarak konuşmasına başlayan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Yapılmak istenen bu hain darbe girişimi basiret ve feraset sahibi, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız başta olmak üzere, Başbakanımız, CHP ve MHP Genel Başkanları ve meclisimizin ilk andan itibaren dik duruşları ile hain darbe planları boşa çıkartılmıştır.
Cumhurbaşkanımızın, televizyonlardan millete seslenişi ile, milletimiz ilk andan itibaren meydanlara inerek, hainlere karşı koymuş, demokrasi ve milli iradesine sahip çıkmak için, üç yüze yakını şahadete ermiştir, binlercesi yaralanmıştır. Kahraman emniyet güçlerimiz ve darbe teşebbüsüne karşı yeminlerine sadık kalan şerefli Türk askeri kahramanca canlarını ortaya koyarak hainlere geçit vermemiştir. Hainler suç üstü yakalanmıştır. Ülkemiz bu başarısız darbe girişimi karşısında kendine yakışanı, üzerine düşeni yapmıştır. Türk demokrasisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik kurumlarının ne kadar güçlü olduğunu, kaba kuvvete ve illegal güçlere teslim olmayacağını dünyaya göstermiş ve kanıtlamıştır”

MİLLİ İRADEYE SAYGI PLATFORMU KURULDU
Başkan Şahin Bilgiç, “Darbe teşebbüsünün olduğu ilk günden itibaren Adana Ticaret Borsamız, Adana Ticaret Odamız, Adana Sanayi Odamız’ın önderliğinde Adanamız’da bulunan elliye yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle milli iradeye saygı platformu oluşturulmuştur. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Adana’da da demokrasi nöbetimiz istasyon meydanında devam ediyor. Demokrasi için milli iradeye saygı nöbetlerine her akşam katılımları ile güç veren, başta sayın valimiz olmak üzere, milletvekillerimize, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, siyasi parti temsilcilerimize, Adana protokolüne, özellikle de durmadan, dinlenmeden, uyumadan, her gün istasyon meydanını dolduran Adana halkına şükranlarımızı sunuyoruz. İş hayatı olarak hem içerde hem dışarıda ülkemizin itibarını her zaman olduğu gibi, en üstte tutmak, üzerimize düşen görevleri bugün de daha etkin bir şekilde yaptığımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Şimdi gün, milletçe birlik olma günüdür. Bütün ayrılıklarımızı ve farklılıklarımızı bir kenara koyarak ülkemize, devletimize ve de demokrasimize sahip çıkacağız. Bundan sonra vatan hainlerinin yapabilecekleri her türlü provokatif eylemlere karşı milletçe uyanık olup, fırsat vermeyeceğiz. Milletimizin feraseti, her türlü şer’in üstesinden gelecek güçtedir. Bunu da millet olarak tüm dünyaya gösterdik. Türk milletinin milli iradeye ve demokrasiye ne kadar sahip çıktığını dünya bir kez daha görmüş oldu. Tarih milletimizin bu şanlı direnişini şerefle yad edecektir. Bu mücadelede şahadete eren bütün demokrasi şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” dedi.
Konuşmaların ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM