0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

13.01.2021 - TOBB ÖNCÜLÜĞÜNDE ODA/BORSALARDAN TABLET DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan “Küçük Parmaklar” tablet dağıtım kampanyası kapsamında, Adana Ticaret Borsası (ATB), Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) Milli Eğitim Müdürlüğüne 200 adet klavyeli tablet bağışında bulundu.

2019 yılının sonunda ortaya çıkan ve küresel bir salgın haline dönüşen Covid-19 pandemisi sağlık ve ekonominin yanı sıra eğitim-öğretim hayatını da olumsuz etkiledi. Hükümetin, yeni nesillerin en iyi şekilde yetişmesi, eğitimden geri kalmaması için attığı adımlara Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odalar ve Borsalar da dahil oldu.

TOBB öncülüğünde, Türkiye genelinde pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi imkânı olmayan 30 bin öğrenci için “Tabletsiz Öğrenci Kalmasın” hedefiyle yola çıkılarak, başlatılan kampanyaya Adana Ticaret Borsası (ATB), Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) da katkı sağladı.

TOBB, ATO, ADASO ve ATB iş birliğinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere klavyeli tabletler temin edildi. ATO ev sahipliğinde gerçekleşen tablet teslim törenine Adana Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, ATO Başkanı Atila Menevşe, ATO Meclis Başkanı İsmail Acı, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, AOSB Başkanı Bekir Sütcü, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Aycan Aktürk, ATO Genel Sekreteri Birol Yarman, ADASO Genel Sekreteri Bora Kocaman katıldı.

ATO’da düzenlenen törende, temin edilen 200 adet klavyeli tablet Adana Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’a teslim edildi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM