0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER
26.01.2016 ŞAHİN BİLGİÇ: "2016 KOLAY BİR YIL DEĞİL AMA ÜMİTVARIZ"

Türkiye sınırındaki ve Güneydoğu’daki olayların Türkiye ekonomisine ciddi sıkıntılar verdiğini ve her kesimin bundan olumsuz etkilendiğini söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 2016 yılının kolay bir yıl olmadığını, hükümetin yapacağını açıkladığı orta vadedeki kararlarıyla 2016 yılının ilk üç ayı içerisinde toparlanmasını ümit ediyorum dedi.

Adana Ticaret Borsası 2016 yılının ilk meclis toplantısını açan ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, 2016 yılının borsaya, borsa üyelerine ve Adana ekonomisine hayırlı olmasını diledi. Gündem gereği konuşmasını yapmak üzere TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’e söz verdi.

2015 yılının iş dünyası için iyi geçmediğini, 2016 yılından umutlu olduğunu dile getiren Başkan Şahin Bilgiç, “Ülkemizin ekonomik kalkınması ve her yönüyle gelişmesi için önce huzur ve güvene ihtiyacı duyulduğunu her platformda dile getirdik. Hükümetimizin aldığı kararlar doğrultusunda 2016 yılının ilk üç ayı sonunda toparlanması ümidimizi koruyoruz. Adana Valimizin başkanlığında Adana’da bir ilk yaşanacak. Adana’daki tüm belediye başkanlarımız, oda, borsa başkan ve yönetimleri, sivil toplum kuruluşları başkanları yani Adana protokolünün tamamı Çevre Bakanımız ve Adana milletvekilleri ile Ankara’da bir araya gelecek. Adana’nın problemlerini masaya yatırıp, tartışacak ve çözüm bulmaya çalışacak. Gerçekleştirilecek bu organizasyon ile Adana için güzel neticeler çıkacağına inanıyorum.” dedi.
Kentlerin ekonomik olarak büyümesi için kadın ve genç girişimcilere ihtiyaç duyulduğunun altını da çizerek Ocak ayı içerisinde Akdeniz Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu toplantısının Adana’da yapılmasının önemine değinen Başkan Bilgiç, “Bu güzel toplantıda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İş hayatında kadın girişimciler de genç girişimciler de önemli yer tutuyor. Kadın ve genç girişimci sayısını ne kadar çok arttırabilirsek gelişme ve büyüme daha hızlı olur. Bu yüzden hem TOBB hem de ATB olarak kadın ve genç girişimcilerimizi önemsiyoruz.”
2015 yılında yüzü aşkın Ticaret Borsası içerisinde yaklaşık 2 bin haber ile basında yer aldığını ifade eden Bilgiç, çalışmalarını 2016 yılında da sürdüreceğini belirtti.
Adana Ticaret Borsası olarak bölge ekonomisine, bölge tarımına, bölge üreticisine ve bu işin ticaretini yapan kuruluşlarına daha iyi hizmet verebilmek için yönetim kurulunca komisyonlarını daha aktif çalıştıracaklarından da söz eden Başkan Bilgiç, elektronik satış salonu ile beraber lisanslı depoculuk ve laboratuvar hizmetlerini kapsayan ‘Borsa Kampüsü’nü 2016 yılının Ağustos ayı gibi mısır sezonuyla faaliyete yetiştirmeyi planladıklarını açıkladı.
Başkan Şahin Bilgiç’in açıklamalarının ardından meclis gündem maddelerine geçildi.


 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM