0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

29.05.2017 - BİLGİÇ:"BİRÇOK ÜLKE TÜRKİYE'DEN YATIRIM BEKLİYOR"


TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Türkiye’nin güçlü yapısı olduğunu, yurtdışında ziyarette bulundukları her ülkenin Türkiye’den yatırım beklediğini söyledi.

ÜLKEMİZİN DIŞARIDAKİ İMAJI ÇOK İYİ
ATB Meclis Başkan Vekili Faruk Canatar’ın açtığı 49. Olağan meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, kent ve ülke gündemine ilişkin yaptığı konuşmada “ TOBB olarak Birlik Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Güney Amerika’da bulunan Nikaragua’ya ziyarette bulunduk. Devlet Başkanı  Daniel Ortega Saavedra’nın misafiri olduk. Türkiye açısından önemli bulduğum bu ziyarette gördümki her gittiğimiz ülke bizden yatırım bekliyor. Ülkemizin dışarıdaki imajı çok iyi. Gelecek açısından da daha iyi günlere doğru gideceğimize inancım tamdır” dedi.

BEREKET TİCARETİ HAREKETLENDİRİR
Patates, soğan ve buğday hasadı açısından Mayıs ayının hareketli bir ay olacağını da hatırlatan Başkan Bilgiç, “Bu hareketlilikten üyelerimiz ve üreticilerimize helal ve bereketli kazançlar diliyorum. Bu bereketli hareket hepimize yansıyacaktır. Herkese önemli fayda sağlamasını temenni ediyorum. Çünkü bereket ticareti hareketlendirir”

 İŞ HAYATI GELİŞMEYE VE KALKINMAYA ODAKLANMALI
16 Nisan’da yapılan halk oylamasında evet diyeninde hayır diyeninde bu ülkenin insanı olduğunu, bu yüzden herkesin kucaklaşması ve çıkan sonuca saygı duyması gerektiğini de ifade eden Başkan Bilgiç, “Bu ülke kucaklaşmayı sağlamak zorundadır. Çünkü ancak bu şekilde güçlü olup, sıkıntıların üstesinden gelinebilir. İş hayatı olarak herkes önüne bakarak gelişmeye ve kalkınmaya odaklanmalıdır. Adana Ticaret Borsası Meclisi olarak bizler bu gayretin içerisindeyiz. Yapımı devam eden elektronik satış salonuyla, depolama tesislerimizle, ürün ihtisas borsamızla 2017 yılı Adana Ticaret Borsası için iyi bir yıl olacak. Şuandaki gidişata göre mısır sezonunda faaliyete başlamayı düşünüyoruz. Entegre elektronik satış salonumuz Türkiye’de ilk defa Adana’da başlayacak. Borsamıza, üyelerimize ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını şimdiden görür gibiyim.” diye konuştu.
Konuşmanın ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM