0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

27.04.2020 - NEFES KREDİSİ PROJESİ YENİDEN BAŞLATILDI

Sayın Üyemiz,
Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Pandemi" kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle üyelerimizin yaşadığı finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliği, Kredi Garanti Fonu kefareti ve Oda/Borsalarımızın da katkılarıyla Nefes Kredisi projesi yeniden hayata geçirilmiştir.

Krediye ilişkin protokol 27 Nisan 2020 tarihinde TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu ile imzalanmıştır. Bu çerçevede, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KGF arasında imzalanan protokol çerçevesinde üyelerimiz bulundukları il ve ilçelerdeki Denizbank'ın şubelerinin tamamından 27.04.2020 Pazartesi günü itibarıyla başvuruda bulunmaya başlamışlardır. 

2020 Nefes Kredisi'ne ilişkin detaylar aşağıda belirtilmektedir:

  1. Üyelerimizin kullanacağı kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık %7,50 olacaktır. Oda/Borsalarımız tarafından kullandırılacak kredilerin azami limiti 100.000.-TL olarak belirlenmiştir.
  2. Üyelerimiz krediye başvurabilmek için öncelikle Ticaret Borsamızdan açıklama olarak "Nefes Kredisi başvurusu içindir." ibareli faaliyet belgesini ücretsiz olarak alacaklardır. (Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.)
  3. Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir.
  4. Kredi değerlendirme sürecinde Ticaret Borsamız kredi talep eden firmalar üzerinde herhangi bir kredi onayına iştirak etmeyecek, referans vermeyecektir.
  5. Protokol imzalanan bankalar KGF'ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerinizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir.

Nefes Kredisi Projesi'nin ülkemiz ve üyelerimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyoruz.


Saygılarımızla,
Adana Ticaret Borsası

 

 


ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM