0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

01.03.2017 - MUSİAD'DAN ATB YÖNETİMİNE ZİYARET


Bilgiç, “STK’larla olan birlikteliğimizi 15 Temmuz’da gösterdik”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad)’nin yeni seçilen Başkanı Burhan Kavak, yardımcıları Abdullah Hamidi, Mehmet Çalık, Ömer Tekdemir, Akif Akyıldız ve YK Üyesi Zeynelabidin Üstemel Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret ederek faaliyetleri ve hedefleri hakkında istişarede bulundu.

KAVAK, “SİZLERİN TECRÜBELERİ GELECEĞİMİZİ AYDINLATACAK”
Yeni üyelerini tek tek tanıtarak çalışmak isteyenin çok kolay ulaşabildiği, hareketli ve paylaşımcı bir dernek olduklarından bahseden Müsiad Başkanı Burhan Kavak, “İnsanları ayrıştırmadan bütünün bir parçası olarak çalışıyoruz. Birinci amacımız üyelerimizin ve ilimizin ticaretinin geliştirmektir. ülkemizin sorunlarına fikir beyan edip, çözüm bulmaktır. Bizlerin ülke olarak birlik, beraberliğe ihtiyacımız var. Adanamız da oda, borsa ve AOSB birlikteliği var. Bu birlikteliğe bizlerde katkı sunmak istiyoruz. Bu anlamda sürekli istişare içerisinde olacağız. Sizlerin tecrübeleri, bizlerin geleceğini aydınlatacaktır.” dedi.

BİLGİÇ, “STK’LARLA OLAN GÜZEL BİRLİKTELİĞİMİZİ 15 TEMMUZ DA GÖSTERDİK”
ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, Yönetim Kurulu Üyeleri Yasin Milli ve Hamit Tezcan ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette kendisinin de Müsiad üyesi olduğunu belirten TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Her yeni başlangıçta bir ivme, bir heyecan, bir enerji oluşuyor. Müsiad’ın bu enerjisini ben önemsiyorum. Bu enerjiye iş hayatının ihtiyacı olduğu gibi Adanamızın da ihtiyacı var. Müsiad bu işin öncülerinden. STK’ların önemini iyi biliyoruz. Gelişmiş ülkeleri incelediğimizde sivil toplum kuruluşlarının çok güçlü olduğunu görürüz. Türkiye de bulunan STK’lar iş ve sosyal hayatta işlevini tam manasıyla yaparsa o zaman gelişmişlikte en üst noktalara çıkar. Taşın altına elini koyan bir ekip olduğu için ülke ve ülke ekonomisi için Müsiad’dan beklentilerimiz çok. Adana’daki oda borsalar olarak STK’larla güzel ilişkimiz var. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra oluşturduğumuz Demokrasiye Saygı Platformunda  Müsiad’ın da aralarında olduğu 30’un üzerinde STK ile bunu gösterdik. Bu anlamda Müsiad yönetimine yeni giren arkadaşlara vazifelerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM