0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

16.07.2020 - MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB ETÜ arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Ticaret Borsamız, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında protokol imzalandı.

Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, meclis başkanları, okul idari kadrosu, öğretmenler ve çok sayıda oda-borsa üyesi iş adamı katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, “Bildiğiniz üzere nitelikli işgücünün temelini iyi bir eğitim oluşturuyor. Ara elaman konusunda özellikle sanayi alanında bu konuda uzun yıllardır çok ciddi bir darboğaz vardı. Yıllardır dile getirilen ama bir türlü hayata geçirilemeyen bir adım atıldı. Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu cesur ve kararlı politikası sayesinde Türkiye’de bir ilk başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Bu protokol kapsamında her ilde bir meslek lisesi Sanayi ve Ticaret Odalarının ve Borsalarının yönetimine verildi. 81 ilde 81 meslek lisesi projesi kapsamda bugün bizler de Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile bir protokol imzaladık” dedi.

 

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM