0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER
14.04.2016 KARADAĞ HEYETİ ATB'DE


Bilgiç, “İlişkilerin güçlenmesi yakınlaşmadan doğar”

Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branko Milic, Karadağ Berane Büyükşehir Belediye Başkanı Dragoslav Scekic ve beraberindeki heyet tanışmak ve iş bağlantıları kurmak için Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret etti.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ
Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branko Milic’inde eşlik ettiği ziyarette Karaisalı Belediyesi ile Berane Belediyesi arasında Kardeş Şehir Protokolü yapmak için Adana’ya geldiklerini, oda, borsa ve belediyeleri ziyaret ederek iki ülke ve iki şehir arasında ilişkileri geliştirmek istediklerini tercümanları aracılığıyla ifade eden Karadağ Berane Büyükşehir Belediye Başkanı Dragoslav Scekic, heyetteki arkadaşlarını tanıtarak şöyle konuştu “Karadağ ve Türkiye ilişkileri on yıldır iyi gidiyor. Berane ve Karaisalı belediyelerinin kardeş şehir olmasıyla bu ilişki daha da ileri gidecektir. İki ülke kültürü birbirine çok benziyor. Bu durumdan çok memnunuz. Sizleri bizim ülkemizde görmek isteriz. Karadağ’da büyük potansiyel var. Geldiğinizde elimizden gelen her türlü desteği sağlarız.” dedi.

KARŞILIKLI DAHA GÜZEL İŞLER YAPILABİLİR
ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette borsa işlevliği ve yapılmakta olan yeni borsa kompleksi hakkında bilgi veren TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle Karadağ heyetine Adanamıza hoş geldiniz diyoruz. Karadağ ve üyelerimiz arasında ticari bir köprü olmasını, tarımla ilgili İhracat ve ithalat yapılabilmesini arzu ederiz. İlişkilerin güçlenmesi yakınlaşmadan doğar. Ticaret yapan arkadaşlarımız ülkenizi, şehirlelerinizi yerinde görürlerse, karşılıklı daha güzel işler yapılabilir. Bağımsızlığınızın onuncu yılına giriyorsunuz bu anlamda sizleri ayrıca tebrik ediyorum.” Diye konuştu.
Konuşmaların ardından karşılıklı olarak hediyeler verildi.
Karadağ heyetine Karadağ Dernek Kurucu Başkanı ve Karadağ Asya Kıtası Genel Koordinatörü Bedri Gül ve Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneği Başkanı Züleyha Özbek eşlik etti.

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM