0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

20.10.2016 - İL İSTİHDAM ve MESLEKİ EĞİTİM KURULU 2016 YILI 4. OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Adana İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2016 Yılı 4. Olağan Toplantısı, Vali Mahmut DEMİRTAŞ Başkanlığında Çukurova Üniversitesi Rektörlük Binası Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Borsamızı temsilen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şahin BİLGİÇ iştirak ettiler. Toplantıya ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, İŞKUR Yetkilileri, yerel yönetimler, sendikalar, sivil tolum kuruluşları ve meslek örgütleri temsilcileri katıldı.

Vali DEMİRTAŞ, “İşsizlikle Mücadele Üzerinde Önemle Durduğumuz konulardan Biri

Vali DEMİRTAŞ, toplantıda yaptığı konuşmada “ilimizdeki işsizlik oranını en aza indirmek, işsizlikle mücadelede arzu edilen başarıyı yakalamak, istihdamı arttırıcı tüm proje ve çalışmaları titizlikle yürütmek, üzerinde önemli durduğumuz bur konu. İlimizdeki istihdam oranını yükseltmek için ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantıların yararlı sonuçlarını alacağımıza inanıyorum” dedi.

İstihdam Çalışmaları Ayrıntılı şekilde Ele Alındı

İşsizlikle mücadele konusunda gerçekleştirilen çalışmaların ayrıntılarıyla ele alındığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Yürütme Kurulu ve Denetim Kurulu raporları, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri, kurulun görüşlerinin sunulması, proje özetleri ile bir önceki toplantıda alınan kararların gerçekleşme durumları ile ilgili sunumu ile devam etti.

 

Kaynak: T.C. Adana Valiliği

 

 

 

 

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM