0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

21.03.2017 - BORSAMIZDA "MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ" KAPSAMINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ


“Milli İstihdam Seferberliği” kapsamında haftalık değerlendirme yapmak üzere Yönetim Kurulumuz ve Personelimizin katılımıyla 21.03.2017 tarihinde Borsamızda toplantı düzenlendi. Toplantıya Borsamız Meclis Başkanı Sabahattin YUMUŞAK, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Şahin BİLGİÇ, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Rende ŞENDAĞ ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamit TEZCAN, Borsamız Genel Sekreteri T. Gökhan ÖZTÜRK, Genel Sekreter Yardımcısı M. Hakan KAHYALAR ve ilgili personeller katıldılar.


Toplantıda aşağıdaki konulara değinilmiştir:
1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında 18.08.2016 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği protokolü kapsamında oluşturulan ve Genel Sekreter Yardımcımız M. Hakan KAHYALAR’ın da yer aldığı Çalışma Grubu, 4. Toplantısını Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) gerçekleştirdi. Toplantı kapsamında, Adana Ticaret Borsası, Adana Ticaret Odası ve Adana Sanayi Odası’na ulaşan 498 firmanın İŞKUR’a yönlendirildiği, 498 firmadan 200 firmanın başvurusunun kabul edilerek 280 kişinin iş başı eğitiminden faydalanması sağlandığı rapor edildi.
2- Borsamız Bilgi İşlem Uzmanı Ahmet KARDEŞLER tarafından Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Adana Ticaret Borsamızın web sayfası (www.adanatb.org.tr) üzerinde broşür, duyuru ve elektronik form oluşturulmuştur. Konu ile ilgili Adana Ticaret Borsamızın Facebook ve Twitter adreslerinde de duyurular yapılmıştır.
3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen "Adana Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği ve Teşvikler" programı kapsamında işveren teşviklerini konuşmak, hizmetlerdeki aksamaları tespit ederek çözüm bulmak ve beklentileri belirlemek amacıyla Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Borsamız ev sahipliğinde bilgilendirme toplantısı düzenlenmesi uygun görülmüştür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM