0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

13.03.2020 - BAŞKANIMIZ SN. ŞAHİN BİLGİÇ'TEN SERT TEPKİ: ''FIRSATÇILARA HAK ETTİKLERİ CEZALAR VERİLECEK.''

Tüm dünya ve Türkiye’yi sarsan Yeni Coronavirüs (COVİD-19) nedeniyle gıda, temizlik ve korunma ürünlerini fahiş fiyatla satıp, vatandaşların mağdur bırakılmasına sert tepki gösteren Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Fırsatçılara karşı sessiz kalınmayacak, hak ettikleri cezalar verilecektir” dedi.

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, yaptığı yazılı açıklamada “Dünya’da ve ülkemizde yeni Coronavirüs (COVİD-19) tehdidi sebebiyle bazı tüketim maddelerine olan ihtiyaç ve talepler artmıştır. Bunu fırsata çevirerek haksız kazanç elde etmek isteyen bazı art niyetli firma ve şahısların fahiş fiyat uyguladıkları gözlenmiştir.


Adana Ticaret Borsası olarak ürünlerinde haksız fiyat artışı yaparak kazanç sağlayan şahıs ve firmalara karşı disiplin mekanizmalarımızı çalıştırarak, bu haksızlığı yapanlara hak ettikleri cezalar verilecektir.


Adana kamuoyuna bir kez daha duyururuz. Herkes bilmeli ki; oda borsalar olarak vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacak, fırsat vermeyeceğiz.” diye konuştu.

 

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM