0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER
29.12.2015 Şahin Bilgiç, “Terörle, teröristle aranıza mesafe koyun”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Güney Doğu’da yaşayan vatandaşların terörle ve teröristle kendi aralarına mesafe koymaları gerektiğini, elinde silahla devlete baş kaldıranların, başarılı olamayacağını söyleyerek kardeşçe birlik içerisinde yaşamalıyız dedi.

YENİ YILDA ÖNÜMÜZE GÜVENLE BAKMAK İSTİYORUZ
Üyelerine hayırlı, bereketli yıl dileğiyle Adana Ticaret Borsası 2015 yılı son meclis oturumunu açan ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, “Her ne kadar biz bir yılı geride bırakıp, bir yıl ileri gittiysek de Türkiye’deki seçim ve terör enaz beş yıl bizleri geriye attı. Ciddi manada ekonomik kriz yaşadık. Kendi normal varlığını koruyabilen tüccar sayısı azdır. 2015 yılı işdünyası için gereçekten kayıp bir yıl oldu. Kurulan yeni hükümet ile piyasa nefes aldı. Artık önümüze güvenle bakmak istiyoruz. Alınacak yeni ekonomik kararlarla aydınlık içerisinde işimizi sürdüreceğimize inanıyorum. Ve en önemlisi artık anneler ağlamasın. Annelerin ağlamayacağı yeni bir yıl diliyorum.” dedi.

RUSYA KRİZİ BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ
2015 yılının sıkıntılı bir yıl olduğunu, acısıyla, tatlısıyla derin yaralarla dolu bir yıl olduğunu ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “İnşallah 2016 yılında tüm sıkıntılardan arınmış, ekonomik anlamada düze çıkmış, terör belasını bertaraf etmiş, geleceğe güvenle bakan bir ülke olmak istiyoruz. Millet olarak bunu hak ettiğimize inanıyorum. Hükümetin 2016 yılı için ortaya koyduğu eylem planı ve hedefleri başbakanımızın açıkladı. İşhayatı olarak açıklanan bu hedeflerden memnuniyet duydumuzu ifade etmek istiyorum. Bu hedeflerin biran önce gerçekleştirilmesini beklemekteyiz. İşhayatının önünü açacak rahatlatıcı kanunlarla sosyal ve ekonomik istikrarın gerçekleşmesi sağlanmalıdır. Bölgemiz Rusya krizinden de ciddi olarak olumsuz manada etkilenmiştir. TOBB bu konuda hızlı bir şekilde kriz masası oluşturdu. Krizden etkilenen şirketlerin problemleri masaya yatırıldı. Acil çözüm önerileri için ilgili bakanlıklarla toplantılar yapıldı. Bu işten nasıl az zararla çıkabilirizin hep bunun gayreti içerisinde olundu. Temennim Rusya krizinin de uzamadan biran önce çözüme kavuşmasıdır.”

 TERÖRLE HEM BİZ HEM ÜLKE KAYBEDİYOR
Önemli bir sıkıntında Türkiye’nin Güney Doğu’sunda yaşanan terör olayları olduğunu vurgulayan ATB Başkanı Bilgiç, “Bu terör olaylarından sadece Güney Doğu bölgemiz değil, bütün Türkiye etkileniyor, Türkiye çözümsüzlüğe doğru götürülmek isteniyor. Hem Güney Doğu’da hem de sınırlarımızda yaşanan olumsuzlukların son bularak ülkemizin rahatlamasını temenni ediyorum. Güney Doğu’da yaşayan vatandaşlarımıza buradan seslenmek istiyorum. ‘Terörle, teröristle aranıza mesafe koyun’. Çünkü terörle kimse bir yere varamaz. Burada hem biz hem ülke kaybediyor. Elinde silahla devlete baş kaldıranlar başarılı olamayacaktır. Dünya’da da bunun bir örneği yoktur. 2016 yılının barış, sevgi ve kardeşlik içerisinde yaşanmasını diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından 2015 Aralık ayı son toplantısının meclis gündem maddelerine geçilerek Adana Ticaret Borsası  2016 yılı tahmini bütçesi, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.


 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM