0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

23.09.2016 - Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve beraberindeki heyet Borsamızı ziyaret etti


Tunalı, “Yapılandırma Kanunu’nun avantajı çok”

VERGİ BORCUNUZ MU VAR? GELİN YAPILANDIRALIM

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Gelir İdaresi Grup Müdürleri Kamil Kurt, Recep Yavuz, Oya Başak ve Ahmet Balıkçı ile birlikte Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret ederek, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun hükümleri konusunda bilgilendirdi.

TUNALI “AMACIMIZ MÜKELLEFLERİMİZİ BİLGİLENDİRMEK”
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, ATB Başkan Yardımcısı Osman Bağış ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu bilgilendirme ziyaretinde Yapılandırma Kanunu’nun 19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini ifade eden Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, “Vatandaşlarımızın borç yükünün azaltılması, Vergi ihtilaflarının sonlandırılması, bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması gibi çeşitli alanlarda düzenleme yapan ve toplumun her kesimine hitap eden kanun mükelleflerimize birçok avantaj sunuyor. Amacımız tüm mükelleflerimizi bu konuda bilgilendirmektir”

“YAPILANDIRMADA SON GÜN 31 EKİM 2016”
Yapılandırma hükümlerinden yararlanmak isteyenlerin, 31 Ekim 2016 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerektiğini ifade eden Başkan Tunalı, başvuruların bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden internet aracılığı ile yapılabileceği gibi başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden biri tercih edilebilecek. Yapılandırılan tutarlar 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek. Taksitler 2 ayda bir ödemeli olacak. Peşin veya ilk taksit ödemelerinin Kasım 2016 ayında yapılması gerekiyor”

“PEŞİN ÖDEMEK AVANTAJLI”
Kanundan yararlanmak isteyenlerin önemli avantajlarından biri de Peşin Ödeme   seçeneğinde olduğunu belirten Başkan Ahmet Tunalı, “Kanun kapsamında yapılandırılan borçların peşin olarak 30 Kasım 2016 tarihine kadar ödenmesi halinde tahsil edilecek olan Yİ-ÜFE faizinin yarısı tahsil edilecektir. Ayrıca taksitler halinde ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde hesaplanan katsayı da tahsil edilmeyecektir. Faizin yarısının alınması ve katsayı hesaplaması yapılmaması peşin ödemelerde yapılandırmayı daha da avantajlı hale getirmektedir” diye konuştu.

BİLGİÇ, “YAPILANDIRMA MEMNUNLUK VERİCİ”
Kanunun getirdiği avantajlardan çok memnun olduklarını belirten TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Adana önemli bir şehir. Bu şehrin paydaşları olarak vergi ödemek hepimizin görevidir. Yeni çıkan her yasayla alakalı bilgilendirmeleri mükelleflerle paylaşmak için oda, borsaları ziyaret etmenizi çok anlamlı buluyorum. Oda ve borsa üyeleriyle alakalı ciddi bir avantaj teşkil ediyor. Önümüzdeki günlerde her konuda birlikte hareket ettiğimiz ATB, ATO, ADASO ve AOSB ile büyük bir salonda bir araya gelerek üyeler bazında daha kapsamlı bir bilgilendirme yaparsanız daha faydalı olur. Çabalarınız ve çalışmalarınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM