0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

21.01.2020 - BAŞKANIMIZ, 2020 YILI 1.DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI'NA KATILDI

Valilik toplantı salonunda, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1. dönem toplantısına, aralarında Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç’in de yer aldığı kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda merkezi idare ve yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen ve yatırım programında yer alan projelerin yapım ve tamamlanma aşamaları ayrıntılarıyla değerlendirildi.
Vali Demirtaş toplantı öncesinde yaptığı açılış konuşmasında, 2019 yılında Adana’da kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 440 projenin uygulandığını dile getirdi.
Bu projelerden 147 tanesinin tamamlandığını kaydeden Vali Demirtaş, “195 proje devam etmektedir. 53 proje ihale aşamasındadır. 45 proje etüt proje aşamasındadır.’’ şeklinde konuştu. Bu projelerin toplam tutarının 11 milyar 542 milyon lira olduğunu belirten Vali Demirtaş, 2019 yılı sonu itibariyle 4 milyar 170 milyon lira harcama yapıldığını ifade etti.
Toplantıda söz alacak yetkililerin kurumsal faaliyet konuları ile ilgili özet değerlendirme yapmaları ve yürüttükleri yatırım çalışmaları hakkında kurulu bilgilendirmeleri ricasında bulunan Vali Demirtaş, ‘’Bunun yanında kuruluş temsilcileri, kendi kuruluşlarına ait yatırımlar hakkında bilgi verirlerken, devam eden projelerin uygulanmasında karşılaşılan sorunları, koordinasyonu gerektiren işleri, hangi kurumlarla koordinasyona ihtiyaç duyduklarını dile getirebilirler. Toplantımızın yararlı olacağına inanıyor, tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşlarca yürütülen projelerde gelinen aşamanın analiz edilmesi, hedeflere ilişkin sunumların yapılması ve katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirilmesiyle sona erdi.

 

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM