0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

19.06.2019 - VALİ DEMİRTAŞ YAŞ SEBZE ve MEYVE SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Adana Valimiz Sn. Mahmut Demirtaş, yaş sebze ve meyve üretimi ile bunların satış ve pazarlanması alanlarında faaliyet gösteren sektör temsilcileriyle toplantıda bir araya geldi.
Çukurova Kalkınma Ajansında düzenlenen toplantıya Adana Valimiz Sn. Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz ve sektör temsilcileri katıldılar.
Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş, böylesine önemli bir toplantıyı düzenlemelerinin nedenlerine değindi.
İlk olarak Adana’nın, üretim noktasında hem ülkemizde hem de bölgemizde pek çok üründe ön sıralarda olmasına rağmen, bölgemizdeki diğer illerin gerisinde kalmış gibi bir izlenim yaratıldığını ifade eden Vali Demirtaş, “En başta kamu kesimi ve sektörün üretim ile satış temsilcileriyle bu olumsuz algıyı ortadan kaldırmak için neler yapabileceğimizi konuşacağız. İkincisi; hem üreticilerimizin hem de meslek mensuplarımızın çeşitli sorunları ve sıkıntıları var. Bu sorunları bu toplantıda dinleyecek, bu sıkıntılarla ilgili karşılıklı müzakerelerde bulunacağız. Sorunların çözümü noktasında ‘Valilik olarak il ölçeğinde neler yapabiliriz, sıkıntıları nasıl giderebiliriz, üretim ve satış zincirini nasıl daha sağlıklı hale getirebiliriz’, bunları konuşacağız.” dedi.
Hal Kanununda bir değişiklik yapılmasının şu an gündemde olduğunu belirten Vali Demirtaş, “Hal Kanunu’nun değişiklik sürecinde sizlerden alacağımız görüş ve önerileri Ticaret Bakanlığımıza ileteceğiz. Üçüncüsü; geride bıraktığımız bir yıl içerisinde gıda fiyatlarında, özellikle yaş sebze ve meyve fiyatlarında spekülasyon yapan, fahiş fiyat artışı gerçekleştirerek haksız kazanç elde eden çevrelerle mücadele konusuna değineceğiz.” şeklinde konuştu.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM