0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

10.09.2018 - TÜRKİYE-KAZAKİSTAN YATIRIM FORUMU

12 Eylül 2018 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da (Adres: Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:1, Söğütözü – Ankara) Kazakistan Cumhuriyeti Başbakan Birinci Yardımcısı Sayın Askar Mamin’in katılımıyla Türkiye – Kazakistan Yatırım Forumu düzenlenecektir. 


Ekonominin petrol ve doğalgaz başta olmakla, hammadde ve doğal kaynak ihracatına dayalı yapıdan çıkarılması ve 2050 yılında dünyanın rekabet gücü en yüksek 30 ülkesi arasında yer alması Kazakistan’da yürütülen ekonomi politikalarının ana hedefini oluşturmaktadır. Bu çerçevede oluşturulan Kazakistan – 2050 Stratejisi başlıklı programa göre,  petrol dışı sektörlerin ekonomideki payının yüzde 32’den yüzde 70’e yükseltilmesi ve Kazakistan’ın iş yapma kolaylığı listesinde ilk 20 ülke arasına girmesi öngörülmektedir.


Kazakistan Cumhuriyeti Yatırımlar ve Kalkınma Bakanı Sayın Zhenis Kassymbek, Enerji Bakanı Sayın Kanat Bozumbayev, Samruk – Kazyna Ulusal Refah Fonu Başkanı  Akhmetzhan Yessimov ve  diğer kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinin katılacakları etkinlikte Kazakistan ekonomisindeki son gelişmeler, ülkenin yatırım mevzuatı ve yatırımcılara sağlanan teşvikleri konu alan sunumların yapılması, Türkiye ve Kazakistan’dan firma ve kurum temsicileri arasında iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 


Bahse konu toplantıya katılmak için 11 Eylül 2018 Salı günü saat 18:00’e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/727/11406 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırılması gerekmektedir.

 


Saygılar sunar, hayırlı işler dileriz.


ADANA TİCARET BORSASI

 


ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM